John Mayall w Polsce. Legenda bluesa zagra dwa koncerty

Share Tweet Brytyjski muzyk wystąpi w Polsce w przyszłym roku.


2016.06.29

opublikował:

John Mayall w Polsce. Legenda bluesa zagra dwa koncerty

Brytyjski muzyk wystąpi w Polsce w przyszłym roku.

“Ojciec białego bluesa”, jak mówią o nim niektórzy, zagra 3 marca w warszawskiej Stodole, a dzień później w poznańskim CK Zamku. Bilety w cenach: 119-159 zł (Warszawa, miejsca siedzące), 139 zł (Poznań, miejsca stojące). Sprzedaż wejściówek ruszy 1 lipca o godz. 10:00 na Stodola.pl i LiveNation.pl.

Kariera Mayalla rozpoczęła się, gdy w 1963 roku, podobnie jak Mick Jagger czy Keith Richards, został dostrzeżony przez Alexisa Kornera. Pod jego wpływem John Mayall przeprowadził się do Londynu i założył zespół John Mayall and The Bluesbreakers. Wielu wybitnych muzyków współpracowało z Mayallem w ramach tego projektu, m.in. Eric Clapton, Jack Bruce (przed założeniem Cream), 18-letni Mick Taylor (później zastąpił Briana Jonesa w The Rolling Stones), czy Mick Fleetwood.

Pod koniec lat 60., gdy większość bluesowych zespołów w Wielkiej Brytanii zaczęła grać muzykę rockand roll, John Mayall przeprowadził się do USA, skąd wywodził się blues. Tam kontynuował muzyczną kooperację m.in. z muzykami Larry’m Taylor’em i Harvey’em Mandel’em (Canned Heat).

W tym roku artysta został wprowadzony do elitarnego Blues Hall Of Fame. Prekursor muzyki rockowej, uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, zdradza w wywiadach, że nigdy nie ma gotowej listy utworów przed koncertem – każdego dnia daje inny występ. Nie wiadomo więc, czego można się spodziewać po polskich koncertach.

 

 

Polecane