Jorja Smith z pięknym wykonaniem „Where Did I Go?”


2018.08.14

opublikował:

Jorja Smith z pięknym wykonaniem „Where Did I Go?”

foto: mat. pras.

Brytyjska wokalistka Jorja Smith zaprezentowała nową wersję piosenki „Where Did I Go”, która powstała specjalnie dla Vevo UK Lift.

Utwór znalazł się na debiutanckim jej albumie „Lost and Found”, który na rynku pojawił się w tym roku. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków – według danych z serwisu Metacritic średnia wszystkich ocen wynosi 81/100.

Jorja Smith i Stormzy we wspólnym utworze

Jorja Smith i Stormzy połączyli siły w emocjonalnej balladzie “Let Me Down”. Wyprodukowana przez Eda Thomasa jest kolejnym singlem z debiutanckiego krążka wschodzącej gwiazdy. Odkryliśmy Jorję już dwa lata temu za sprawą EP-ki “Project 11”, którą umieściliśmy w czołowej dziesiątce najlepszych wydawnictw 2016 roku. Artystka zdołała od tego czasu uzyskać czwartą pozycję w prestiżowym plebiscycie BBC Sound Of…, w którym Brytyjczycy typują największe muzyczne nadzieje. Niedawno ogłoszono, że Jorja otrzyma statuetkę Best Critics Choice wręczaną tradycyjnie w dniu ogłaszania nominacji do BRIT Awards. W przeszłości podobne wyróżnienie otrzymali m.in. Adele, Emeli Sande i Sam Smith.

Utwór można sprawdzić tutaj.

Znamy nominowanych do Mercury Prize 2018

Poznaliśmy wszystkich nominowanych do nagrody Mercury Prize 2018. Wśród wybranych albumów nie ma większych zaskoczeń.

Na liście można znaleźć dwanaście albumów, m.in. “Tranquility Base Hotel and Casino” Arctic Monkeys, “The Ooz” King Krule i “Who Built the Moon?” Noel Gallagher’s High Flying Birds i „Lost & Found” Jorji Smith. Zwycięzcę wybiorą brytyjscy krytycy i ważne osobistości przemysłu muzycznego.

Zeszłorocznym zwycięzcą został Sampha z albumem “Process”. W poprzednich latach triumfowali m.in. “Konnichiwa” Skepty, “Dead” Yuong Fathers, “Overgrown” Jamesa Blake’a, “Let England Shake” PJ Harvey i “Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not” Arctic Monkeys.

Pełna lista znajduje się tutaj.

Polecane

Share This