José James w przyszłym tygodniu w Polsce


2013.10.20

opublikował:

José James w przyszłym tygodniu w Polsce

Już 22 i 23 października, we wrocławskim Klubie Eter w ramach Muzycznej Strefy Radia RAM oraz w warszawskiej Fabryce Trzciny p projektu muzycznego City Sounds, wystąpi znany nowojorski wokalista – José James.

José James to muzyk, który, choć jeszcze nie znalazł się chyba na okładce DownBeatu, jest jednym z najistotniejszych dziś amerykańskich wokalistów. Wspaniale łączy jazz, soul, r’n`b, funk – długa lista muzycznych wpływów w przekaz zjawiskowo – komunikatywny.

Nie dziwne, że przed kilkoma miesiącami w trasę zabrał go ze sobą McCoy Tyner, by wraz z Chrisem Potterem zinterpretowali legendarny album „John Coltrane and Johnny Hartman”. Ameryka, przynajmniej ta ujazzowiona, wariuje na jego punkcie – razem z jego koleżankami i kolegami takimi jak Gretchen Parlato czy Robert Glasper.

Jego najnowsza płyta „No Beginning, No End” jest po brzegi wypełniona jazzem. Na płycie znajdziemy świetnie zaaranżowane ballady, bujający neo – soul a’la koniec lat 90 czy oszczędne, downtempowo – soulowe kompozycje. Wokalista skorzystał tu zresztą z pomocy najlepszych instrumentalistów poruszających się w obrębie gatunku.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać o fantastycznych efektach współpracy Roberta Glaspera i Chrisa Dave’a. Swój wkład wniósł także Pino Palladino — basista współtworzący „Voodoo” D’Angelo czy „Mama’s Gun” Eryki Badu, a także wokalistki: Hindi Zahra i Emily King.

José James został zaproszony w 2013 roku na największe i najbardziej cenione festiwale jazzowe. Znalazły się wśród nich między innymi tak cenione marki jak: Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, czy Lake Mission Viejo Jazzfest.

José James

22.10 – Wrocław, Eter, g.20.00 (bilety od 77 do 90 zł)

23.10 – Warszawa, Fabryka Trzciny, g. 20.00 (bilety 95 do 110 zł)


Polecane

Share This