Joss Stone i Dave Stewart w Dream Music


2011.06.03

opublikował:

Joss Stone i Dave Stewart w Dream Music

„Na takie albumy się czeka!” – komentuje dyrektor generalny Dream Music, Piotr Mackowiak – „Nie będę ukrywał satysfakcji, że jako niezależny wydawca, możemy pracować z takimi gwiazdami w Polsce. Cieszę się, że Stone`d Records/Surfdog i Membran zaufali naszej wytwórni”. Oba wydawnictwa pojawią się w sprzedaży latem tego roku!

Joss Stone – brytyjska wokalistka soul, urodzona w Dover w 1987 roku. Jako nastolatka wygrała eliminacje do programu telewizyjnego Star for a Night (polskim odpowiednikiem tego programu jest Droga do gwiazd), w którym w błyskotliwy sposób zaśpiewała piosenkę Donny Summer „On the Radio”.  Debiutancki album The Soul Sessions wydała w 2003 roku, mając 16 lat. Na płycie znalazło się 10 klasycznych utworów w nowej interpretacji wokalistki. Przy pracy nad tą płytą Stone współpracowała z takimi uznanymi wokalistkami jak Angie Stone i Betty Wright (chórki) oraz z zespołem The Roots. Płyta sprzedała się w ponad dwumilionowym nakładzie, uzyskując przy tym status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych i potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii!

Wydana w 2004 roku płyta Mind, Body & Soul uzyskała status platynowej płyty w USA oraz potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii. Stone wydała również DVD Mind, Body & Soul Sessions: Live in New York City, która jest zapisem jednego z koncertów w Nowym Jorku. Duży sukces odniosły także jej dwie kolejne płyty studyjne: Introducing Joss Stone (2007) oraz Colour Me Free (2009).

Joss Stone chętnie współpracuje z innymi wokalistami, czego efektem są jej liczne występy i nagrania z takimi artystami jak: Melissa Etheridge, Blondie, Elton John, James Brown, Donna Summer, Angelique Kidjo, Robbie Williams, John Legend, Sting, Rod Stewart.

W lutym 2005 roku zdobyła dwie nagrody Brit Awards w kategoriach: British Female Solo Artist i British Urban Act, była także nominowana w kategorii British Breakthrough Act. Otrzymała nominacje do nagród Grammy 2005 w kategoriach: Best New Artist, Best Female Pop Vocal Performance, Best Pop Vocal Album. W 2010 roku artystka założyła własną wytwórnię płytową Stone’d Records, w której ukaże się jej nowy album LP1. Współproducentem i współautorem albumu, wraz z Joss, jest legendarny Dave Stewart (ex-Eurythmics).

Dave Stewart to 59-letni, brytyjski kompozytor i muzyk, znany głównie jako założyciel i lider grupy Eurythmics, z którą w latach 80-tych wypromował takie przeboje jak: Here Comes The Rain Again, Would I Lie To You, Missionary Man  i Sweet Dreams (Are Made Of This).  Jako kompozytor i producent współpracował z takimi gwiazdami jak: Mick Jagger, Bono, Tom Petty i  Gwen Stefani, zaś scenę dzielił między innymi z: BB Kingiem, U2, Ericem Claptonem, Brucem Springsteenem i Bobem Dylanem. Dave Stewart był czterokrotnie nagrodzony statuetką Best British Producer oraz pięciokrotnie – Best British Songwriter.

Nowy album Dave’a Stewarta The Blackbird Diaries to 12 premierowych utworów mających swoje korzenie w bluesie, country i rocku.  Na płycie można usłyszeć duety Stewarta ze: Stevie Nicks, Martiną McBride, Colbie Caillat i  The Secret Sisters.

„Nigdy wcześniej czułem takiego komfortu w studio nagraniowym jak w przypadku tej sesji nagraniowej, która trwała zaledwie 5 dni i nocy!” – mówi Stewart.

Do albumu dołączony został film dokumentalny zarejestrowany podczas nagrywania The Blackbird Diaries.

Polecane

Share This