Joss Stone na początku sierpnia


2011.07.10

opublikował:

Joss Stone na początku sierpnia

Na płycie znajdzie się 10 kompozycji . Współautorem sześciu z nich jest Dave Stewart (ex-Eurythmics), który jest także współproducentem „LP1”.

Joss Stone – brytyjska wokalistka soul, urodzona w Dover w 1987 roku. Jako nastolatka wygrała eliminacje do programu telewizyjnego Star for a Night (polskim odpowiednikiem tego programu jest Droga do gwiazd), w którym w błyskotliwy sposób zaśpiewała piosenkę Donny Summer „On the Radio”. Debiutancki album „The Soul Sessions” wydała w 2003 roku, mając 16 lat. Na płycie znalazło się 10 klasycznych utworów w nowej interpretacji wokalistki. Przy pracy nad tą płytą Stone współpracowała z takimi uznanymi wokalistkami jak Angie Stone i Betty Wright (chórki) oraz z zespołem The Roots. Płyta sprzedała się w ponad dwumilionowym nakładzie, uzyskując przy tym status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych i potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii!

Wydana w 2004 roku płyta „Mind, Body & Soul” uzyskała status platynowej płyty w USA oraz potrójnej platyny w Wielkiej Brytanii. Stone wydała również DVD „Mind, Body & Soul Sessions: Live in New York City”, które jest zapisem jednego z koncertów w Nowym Jorku. Duży sukces odniosły także jej dwie kolejne płyty studyjne: „Introducing Joss Stone” (2007) oraz „Colour Me Free” (2009).

Joss Stone chętnie współpracuje z innymi wokalistami, czego efektem są jej liczne występy i nagrania z takimi artystami jak: Melissa Etheridge, Blondie, Elton John, James Brown, Donna Summer, Angelique Kidjo, Robbie Williams, John Legend, Sting, Rod Stewart.

W lutym 2005 roku zdobyła dwie nagrody Brit Awards w kategoriach: British Female Solo Artist i British Urban Act, była także nominowana w kategorii British Breakthrough Act. Otrzymała nominacje do nagród Grammy 2005 w kategoriach: Best New Artist, Best Female Pop Vocal Performance, Best Pop Vocal Album. W 2010 roku artystka założyła własną wytwórnię płytową Stone’d Records, w której ukaże się jej nowy album „LP1”.

Polecane

Share This