Jubileusz Heya – nowe wydawnictwo i trasa

Zamiast tradycyjnej składanki coś znacznie ciekawszego.


2017.09.28

opublikował:

Jubileusz Heya – nowe wydawnictwo i trasa

foto: mat. pras.

Hey świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Główną częścią obchodów jubileuszu jest złożona z siedmiu koncertów trasa Fayrant (szczegółowa rozpiska poniżej), ponadto grupa szykuje okolicznościowe wydawnictwo dwupłytowe wydawnictwo „CDN”.

Zamiast przygotowywać konwencjonalną składankę, Hey podszedł do zadania znacznie ambitniej. – Wszystkie, nawet najstarsze, piosenki zostały nagrane na nowo, niektóre w nowych, zaskakujących wersjach, inne w sprawdzonych koncertowych aranżacjach lub po prostu po staremu – informują w facebookowym wpisie artyści. Nad produkcją materiału czuwali Leszek Kamiński i Marcin Bors, którzy na przestrzeni lat współtworzyli brzmienie zespołu. – Każdemu z nich powierzyliśmy jedną z płyt, a na niej kilkanaście wybranych utworów. Taki prezent zrobiliśmy sobie z okazji naszego 25-lecia – wyjaśnia grupa.

Album „CDN” ukaże się 27 października, ale już teraz na sklepzmuzyka.pl dostępny jest preorder. Singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest piosenka „gdzie Jesteś, gdzie jestem?”.

Tracklista „CDN”:

CD1
Cisza, ja i czas
A Ty
Sic!
Teksański
2015
Muka
Zazdrość
Eksperyment
Kto tam? Kto jest w środku?
4 pory
Faza Delta
Że
Katasza

CD2
Misie
Umieraj stąd
List
Prędko, prędzej
Mimo wszystko
Ja sowa
Heledore Babe
Cudzoziemka w raju kobiet
Byłabym
Moja i Twoja nadzieja
Historie
Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
gdzie Jesteś, gdzie jestem?

Trasa Fayrant będzie pierwszą od lat okazją do zobaczenia Heya z Piotrem Banachem w składzie. Założyciel zespołu, który opuścił jego szeregi po wydaniu albumu „Hey” pojawi się na scenie na każdym z siedmiu koncertów wykonując wspólnie z zespołem kilka piosenek. Ponadto Hey zaprosił do udziału gości specjalnych – Beatę Kozidrak, Paulinę i Natalię Przybysz, Titusa, Dawida Podsiadło, Anię Dąbrowską, Igora Herbuta, Monikę Brodkę, Melę Koteluk i Ostrego.

Rozpiska Fayrant Tour:

24.11 – Warszawa, Torwar
25.11 – Szczecin, Arena Szczecin
26.11 – Wrocław, Hala Orbita
02.12 – Poznań, Arena
03.12 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
06.12 – Kraków, Tauron Arena Kraków
08.12 – Katowice, Spodek

Na tej stronie znajdziecie wejściówki na koncerty Fayrant Tour.

 

 

Polecane