Julia Wołkowa z t.A.T.u startuje z wyborach z ramienia partii Władimira Putina


2021.05.20

opublikował:

Julia Wołkowa z t.A.T.u startuje z wyborach z ramienia partii Władimira Putina

Foto: G. Czerniak / CGM.PL

t.A.T.u. to rosyjski duet, który powstał w 1999 roku. W jego skład wchodziły Lena Katina i Julia Wołkowa. Za sukces zespołu, odpowiadał manager Iwan Szapowałow, który już pod koniec lat 90-tych rozumiał, że na popularność najlepiej działa skandal i kontrowersyjne pomysły. Od momentu, kiedy Lena i Julia zyskały jakąkolwiek popularność, kreowane były na parę, co w tamym czasie było dość szokujące. Najpopularniejsze single t.A.T.u., takie jak „Ja soszła s uma”, „Nas nie dogoniat” i „30 minut” sprzedawały się w niesamowitych nakładach. Debiutancki album „200 po wstriecznoj” kupiło 2,5 miliona Rosjan. W 2002 roku odbyła się premiera anglojęzycznego albumu t.A.T.u. „200 km/h in the Wrong Lane”, którego sprzedaż osiągnęła 12 milionów egzemplarzy. Piosenka „All The Things She Said”, angielska wersja „Ja soszła s uma”, zdobyła szczyty list przebojów w 20 krajach i sprzedała się w około 6 mln egzemplarzy.

W 2009 zespół ogłosił zawieszenie działalności z powodów osobistych oraz planów rozpoczęcia przez członkinie solowych karier. Dwa lata później poinformowano o całkowitym zakończeniu działalności grupy.

Julia Wołkowa kilka lat po zakończeniu działalności przez zespół, przyznała w jednym z wywiadów, że wyrzekłaby się syna geja. 36-latka wielokrotnie wyrażała też sympatię i poparcie dla Władimira Putina. To zaowocowało prawdopodobnie faktem, że Julia wystartuje we wrześniowych wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej. Była wokalistka t.A.T.u. kandyduje z ramienia partii Jedna Rosja Władimira Putina.

Do sieci trafił już pierwszy spot Julii. Wokalistka mówi w nim m.in. ze zna problemy rosyjskich kobiet i twierdzi, że będzie walczyć z korupcją, która jej zdaniem jest powodem wszystkich innych problemów Rosji.

Polecane

Share This