Justin Bieber pobił rekord TikToka


2021.02.20

opublikował:

Justin Bieber pobił rekord TikToka

fot. Mike Rosenthal

W minioną niedzielę Justin Bieber dał wirtualny koncert walentynkowy. O jego wyjątkowości niech świadczy choćby fakt, że wokalista pierwszy raz w życiu zaprezentował na żywo utwory z wydanego jedynie w digitalu kompilacyjnego albumu „Journals” z 2013 roku.

Wydarzenie zatytułowane “Journals live from the drew house” było pierwszym w historii pełnym koncertem transmitowanym na TikToku i od razu pobiło rekord serwisu. W czasie dwugodzinnej transmisji wideo oglądały cztery miliony widzów, co czyni występ najpopularniejszym streamem w dziejach TikToka. Samo ogłoszenie koncertu pozwoliło Bieberowi na podreperowanie statystyk w serwisie. Liczba obserwujących go osób wzrosła o 700 tysięcy, przekraczając 20 mln. Fakt, iż w trakcie “Journals live from the drew house” pojawiły się piosenki z „Journals” wpłynął również na ogromny wzrost zainteresowania tym wydawnictwem, dzięki czemu piosenki z niego przekroczyły łącznie trzy miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych.

„Journals” pojawiło się na rynku w grudniu 2013. Wydawnictwo promowały single „All That Matters”, „Heartbreaker” oraz „Confident” z udziałem Chance’a the Rappera. Manager Biebera Scooter Braun zapytany o to, dlaczego materiał nie doczekał się fizycznej wersji, wyjaśniał, że wspólnie z Justinem chciał wówczas „robić rzeczy inaczej niż dotychczas”.

Sprawdź także: Cardi B poprała polskie kobiety. TVP Info: „Odurzała mężczyzn, po seksie okradała”

Mieliśmy więcej niż zwyczajowe 10-12 piosenek. Jeśli masz więcej muzyki i tym samym więcej do przekazania, musisz myśleć nieszablonowo. Znaleźliśmy unikalny sposób na to, by dotrzeć z tą muzyką bezpośrednio do fanów – tłumaczył wówczas Braun i trzeba mu przyznać, że w 2013 roku faktycznie takie posunięcie było czymś niecodziennym.

Bieberowi na scenie towarzyszył pięcioosobowy zespół oraz ekipa tancerzy. Występ odbył się w kultowym hotelu Beverly Hilton w Los Angeles.

Justin Bieber – “Journals live from the drew house” – setlista:

Change Me
Heartbreaker
Recovery
Swap It Out
Hold Tight
PYD
One Life
Bad Day
All Bad
Confident
All That Matters

W styczniu Bieber wideo do premierowego singla „Anyone”. W wyreżyserowanym przez Joego Terminiego teledysku wystąpiła jego żona Hailey. Od premiery „Changes” w lutym ubiegłego roku wokalista zdążył opublikować dwie inne premierowe piosenki „Holy” i „Lonely”, zapowiadające nowy rozdział w jego karierze.

Polecane


Share This