Jutro Olivia Anna Livki w Czwórce


2012.11.16

opublikował:

Jutro Olivia Anna Livki w Czwórce

Sobota, 17 listopada, zapowiada się w Czwórce interesująco. O godzinie 18.00 w „Ministerstwie dźwięku” zagra na żywo charyzmatyczna wokalistka Olivia Anna Livki, a wieczorem DJ Bert zaprasza na kolejny set z Audioriver. Tym razem w „Klubotece” będzie można wysłuchać występu Byetone oraz wywiadu z Guillaume & the Coutu Dumonts.

Olivia Anna Livki urodziła się w Polsce, a została wychowana przez matkę Polkę i ojca Niemca w anglojęzycznym domu w niemieckim Schwarzwaldzie. Po szkole wyjechała do Berlina i zaczęła tworzyć pod pseudonimem LIVKI.

W tym czasie powstał jej charakterystyczny styl – gryząca gitara basowa, amazońskie chóry, dzikie, etniczne beaty.

Swój debiut – płytę „The Name Of This Girl Is” Livki napisała, zaaranżowała i wyprodukowała sama w 2011 r. Miksami zajął się Patrick Dillett współpracujący z takimi gwiazdami jak David Byrne czy Santigold. Lecz największą siłą Livki są przede wszystkim energetyczne i widowiskowe koncerty, które są połączeniem performance, elektronicznych gadżetów i videoscreenu. W Polsce wystąpiła m.in. na Coke Live Music Festival, OFF Festival, supportowała Lenny’ego Kravitza w Warszawie oraz zagrała wiele klubowych koncertów w Berlinie, Nowym Jorku i Pradze. Olivia Anna Livki wystąpi na żywo 17 listopada w „Ministerstwie Dźwięku” o godzinie 18.00.

A o godzinie 21.00 kolejny set z tegorocznego festiwalu Audioriver, któremu Czwórka stale patronuje. Tym razem DJ Bert zaprasza do wysłuchania występu Olafa Bendera, znanego w świecie muzycznym jako Byetone.

Olaf Bender od wczesnych lat eksperymentował z filmowym obrazem, aż w 1988 roku dołączył do wschodnio-niemieckiej formacji muzycznej, AG-Geige. Podczas tej kooperacji odkrył, że nie tylko obraz, ale i muzyka stanowi dla niego istotne znaczenie. W przełomowym dla wielu artystów 1989 roku postanowił opublikować swoje pierwsze projekty muzyczne. Wraz z Frankiem Bretschneiderem założył label Rastermusic. Niebawem do wytwórni dołączył Carsten Nicolai z sublabelem Noton i ostatecznie, w 1999 roku oficyna przekształciła się w Raster-Noton – label promujący ambitne, minimalne brzmienia. Beytone jest solowym projektem Olafa, który oprócz producenckiej działalności szefuje wytwórni oraz odpowiada za projekty graficzne wydawnictw ukazujących się pod jej szyldem. Muzyka Bendera charakteryzuje się mocno cyfrowym szlifem. Zespalając sinusoidalne dźwięki z cyfrowymi clickami i komputerowymi efektami tworzy muzykę pełną matematycznego porządku. Beytone łączy podczas występów dźwięk, obraz i animacje świetlne. W efekcie, abstrakcyjne animacje wspierają abstrakcje muzyczne, a rytm jest transformowany w jego graficzny ekwiwalent.

W audycji będzie można także posłuchać wywiadu z Guillaume & the Coutu Dumonts, wyjątkowym producentem tech house’owego, który w tym roku gościł w Płocku ze swoim zespołem. Wywiad, specjalnie dla radiowej Czwórki, przeprowadził Alex Kubaczewski.

W kolejnych wydaniach „Kluboteki” Czwórka – Radio z Wizją nada sety takich artystów, jak: Deadbeat, Carl Craig oraz Etheric Double.

Polecane

Share This