Jutro Radiohead


2009.08.24

opublikował:

Jutro Radiohead

Jutro kolejny wielki koncert w tym roku. Jeden z takich, co to szybko i łatwo przez media okrzyknięty został Wydarzeniem Roku. A wydarzeń roku bez liku w tym roku…

Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie – jak grom z jasnego nieba – pojawiały się plotki o ich rzekomym występie w Polsce. Tak też, z pewną rezerwą, potraktowaliśmy wszyscy pierwsze doniesienia o koncercie w Polsce. Wszystkie spekulacje wypierane były przez kolejne szczegóły koncertu. A to że w wakacje, że w Poznaniu, że w sierpniu… Aż wreszcie stało się pewne. Radiohead wystąpi w Poznaniu w Parku Cytadela w ramach akcji „Poznań dla Ziemi”.

Radiohead to nie tylko jeden z najważniejszych rockowo-alternatywnych zespołów na świecie. To również formacja, która silnie angażuje się w proekologiczne działania i walkę o środowisko naturalne. Muzycy przede wszystkim sami starają się chronić naszą planetę. Dlatego, podczas tras koncertowych tak dobierają lokalizacje występów, by można było na nie łatwo dotrzeć komunikacją publiczną, aby nie powodować w miastach dodatkowego ruchu samochodowego. Unikają podróżowania na występy samolotami, a podczas samych koncertów ograniczają zużycie energii. Wszystkie te działania wprowadzili po tym, jak sami zlecili specjalny raport o skutkach wielkich koncertów na środowisko.

To nie pierwsza wizyta radiogłowych w Polsce. 15 lat temu zagrali na festiwalu na sopockim molo. Później wspominali, że ucieszyła ich możliwości zobaczenia Gdańska – historycznej kolebki „Solidarności”. Co ich czeka jutro w Poznaniu. Na pewno wielki, międzynarodowy tłum fanów, bo „polski” koncert Radiohead jest jednym z niewielu europejskich występów formacji w Europie, w tym roku.


Przypominamy zatem sugestie zespołu i organizatorów koncertu, jak dotrzeć na to wydarzenie:

Pieszo:Lokalizacja Parku Cytadela w Poznaniu pozwala na szybką pieszą komunikację; ze Starego Rynku lub Ronda Kaponiera dotrzesz na miejsce koncertu w 15 minut; spacer z dworca PKP zajmuje 20 minut.

Komunikacją miejską:Na miejsce koncertu będzie można dotrzeć autobusami MPK następujących linii: 51, 68, 69, 71, 74, 76- autobusy będą kursować częściej niż zwykle, a ich kursowanie według dziennego rozkładu jazdy zostanie przedłużone do godziny 00.30.

Autobusami wahadłowymi:Przed i po koncercie, widzowie będą mogli skorzystać z darmowych autobusów wahadłowych, kursujących z parkingów (Most Dworcowy, ul. Matejki) oraz dworca PKP, na teren koncertu (bez przystanków na trasie).

Z uwagi na brak miejsc parkingowych w pobliżu Parku Cytadela oraz proekologiczny charakter imprezy, prosimy nie wybierać się na koncert samochodami. Pojazdy będzie można zaparkować na dwóch parkingach: 

 

– przy ul. Jana Matejki (strzeżony, płatny 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę ),

– przy Moście Dworcowym (dozorowany, płatny 5 zł, strzeżony, płatny 15 zł za wieczór)

 

Z tych parkingów można dotrzeć na teren koncertu specjalnymi, bezpłatnymi autobusami. 

 

Rowerem:Zachęcamy również do przejazdu rowerami. Za wejściem numer 1 znajduje się bezpłatny strzeżony parking rowerowy.

Polecane

Share This