Już w tym tygodniu koncerty Voivod, Shinedown oraz Paradise Lost


2012.10.16

opublikował:

Już w tym tygodniu koncerty Voivod, Shinedown oraz Paradise Lost

Zbliżający się tydzień będzie wyjątkowym czasem dla miłośników ciężkich brzmień! W ciągu kilku dni Polskę odwiedzą trzy znakomite zespoły o ugruntowanej pozycji na metalowej scenie: Voivod, Paradise Lost oraz Shinedown.

Formacja Voivod zagra w warszawskiej Progresji w środę 17 października, dzień później w Proximie w Warszawie wystąpi grupa Shinedown, zaś Paradise Lost zaprezentują się polskiej publiczności dwukrotnie: 18 października w katowickim Mega Clubie oraz 19 października w warszawskiej Progresji!

Voivod to prawdziwa legenda thrash metalu! Voivod zakończył wiosną nagrania trzynastej studyjnej płyty zatytułowanej „Target Earth”, która ukaże się jesienią. Materiał nagrywano w Wild Studio w Quebec, pod okiem Pierre`a Remillarda (Cryptopsy, Krisiun, Misery Index). Będzie to pierwsza od 1991 roku płyta z basistą Jean-Yves Theriaultem (Blackym). W latach 2002-2008 na tym instrumencie w zespole grał Jason Newsted (ex-Metallica). Na „Target Earth” w roli gitarzysty zadebiutuje Daniel „Chewy” Mongrain z formacji MARTYR. Nie będzie to pierwszy koncert Voivod w Polsce. Grupa występowała u nas w lipcu 1997 roku (Katowice), lipcu 1998 roku (Poznań, Warszawa), lipcu 2009 roku (Kraków – Knock Out Fest) oraz w maju 2011 roku (Wrocław, Warszawa).

Shinedown to amerykański zespół rockowy z Jacksonville na Florydzie, utworzony w 2001 roku przez Brenta Smitha, Brada Stewarta, Jasina Todda i Barry`ego Kercha. W 2002 roku, wytwórnia Atlantic zawarła z nimi umowę, dając im możliwość relizacji marzeń. W Los Angeles trafili w ręce producenta Boba Marletta, który przesłuchał ich utwory. Dały one poczatek ich debiutanckiej płycie, zatytułowanej „Leave A Whisper”. Aktualnie z  oryginalnego sładu zespołu pozostał Smith i Kerch, a do grupy dołączuli Zach Myers (gitara) Eric Bass (gitara basowa). Od początku istnienia zespół Shinedown wydał cztery albumy –  „Leave a Whisper” (2003), „Us and Them” (2005), „The Sound of Madness” (2008) i „Amaryllis” (2012) oraz 15 singli.Zespół sprzedał ponad 10 milionów swoich płyt na całym świecie. Ostatnie wydawnictwo, płyta „Amaryllis” premierę miała 27 marca, a teledysk do utworu „Unity” został wydany 12 marca. Równocześnie z płytą ukazał się e-book opisujący pracę nad tworzeniem „Amaryllis” zatytułowany „For Your Sake: Inside the Making of Amaryllis”. Album został nagrany w studiach: Lightning Sound Studios, Ocean Way Recording oraz Capitol Studios. Produkcją zajmował się Rob Cavallo, który był także producentem poprzedniego krążka.

Paradise Lost to zespół, który funkcjonuje na scenie metalowej od ponad dwudziestu lat. W swojej twórczości odnosił się już do wielu gatunków muzycznych, od death doom metalu i gotyku, po eksperymenty z elektroniką. Muzycy mają na koncie wiele fantastycznych i różnorodnych albumów, w tym m.in. kultowe już „Gothic”, „Draconian Times” czy „In Requiem”. Aktualnie muzycy mają za sobą niezwykle intensywne koncertowe lato, podczas którego grali na większości europejskich festiwali w towarzystwie największych metalowych zespołów świata (min. Wacken, Graspop czy MetalCamp). W październiku zespół przyjedzie do Polski w ramach europejskiej trasy promującej ostatni, doskonale przyjęty album zespołu, „Tragic Idol”.

Bilety na koncerty można nadal nabywać…

Polecane

Share This