Już wkrótce mistrzostwa świata DJ`ów


2011.11.29

opublikował:

Już wkrótce mistrzostwa świata DJ`ów

Impreza Reebok Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA 2011 to niewątpliwie jedno z najbardziej oryginalnych i awangardowych wydarzeń muzycznych bieżącego roku. Zawody te odbędą się w formie ekskluzywnego seansu DJ’skiego, który przeprowadzimy w najbardziej prestiżowym kinie w Krakowie – Kino Kijów.Centrum.

828 miejsc na Sali premierowej oraz olbrzymi ekran na którym wyświetlać będziemy przebieg pojedynków z udziałem najlepszych DJ’ów z kilkunastu państw Świata gwarantują niezapomnianą imprezę na najwyższym Światowym poziomie.

Reebok IDA WORLD FINAL to drugi obok DMC WORLD najważniejszy międzynarodowy turniej dla DJ’ów, mający na celu wyłonienie Mistrza Świata. W Krakowie o tytuł zawalczą reprezentanci kilkunastu Państw w tym między innymi: Anglii, Włoch, Francji, Czech, Portugalii, Niemiec, Austrii oraz Polski.

Harmonogram imprezy oprócz zawodów obejmować będzie koncert w stylu „ethno – electro” Gooral Live oraz pokazy specjalne  największych światowych gwiazd turntablizmu, takich jak: DJ TROUBL (Francja), DJ UNKUT (Niemcy), DJ MANDRAYQ (Włochy) oraz FADER PENETRATORS (Belgia). Swój specjalny audio – wizualny show wykonania 5-cio krotny Mistrz Holandii – DJ IRIE.

Po zawodach i pokazach specjalnych w holu kina odbędzie się impreza muzyczna z udziałem zaproszonych gości oraz 3-krotnego Mistrza Polski Dj’a Falcona.

Będzie ona utrzymana w klimacie klipu czyli muzyce „dubstep”.

Tegoroczny Reebok IDA WORLD FINAL to już 4 impreza tej rangi przeprowadzana w Krakowie. Dzięki bardzo dobrej organizacji to właśnie Kraków co roku wygrywa prawa do realizacji tego wydarzenia. Impreza od samego początku konsekwentnie wspierana jest przez Urząd Miasta Krakowa. Założeniem współpracy jest pokazanie Krakowa jako miasta z charakterem, otwartego na awangardowe wydarzenia i odwiedzanego przez kluczowe postacie światowej sceny dj’ingu.

Zawody Reebok IDA WORLD FINAL 2011 rozegrane będą w dwóch konkurencjach:

„Technical” w której pokażą indywidualne umiejętności dj`skie na, ktore składają się melodyjność i spójność setu, beat juggling i scratching

oraz

„Show” w której zawodnicy mogą łączyć się w drużyny wykorzystując nieograniczony dostęp do wszelkich urządzeń perfyferyjnych typu samplery, efekty, instrumenty muzyczne etc.

W kategorii tej najważniejszą rolę spełnia kreatywność i stworzenie ze swojego setu pewnego rodzaju „show”. Niemniej jury będzie także oceniać umiejętności techniczne.

Sety w kategorii „Tehchnical” trwają odpowiednio:

3 min eliminacje

2 x 2 min półfinały

2 x 2 min finały

W kategorii „Show” prezentowany jest jeden 6-cio minutowy set.

Pojedynki oceniać będzie jury w składzie:

Unkut (GER) – Vestax Extravaganza 2007 World Champion, 12 x German Champion

DJ Troubl – 2002 ITF World Champion

Fader Penetrators (BEL) – IDA Show Category 2010 World Champions

Mandrayq (ITA) – IDA Technical Category 2010 World Champion

Dj IRIE (HOL) – 5 x DMC Holland Champion

Dj Falcon (POL) – 3 x IDA Poland Champion

Polecane

Share This