K-popowa wokalistka przeprasza za przytualnie manekina w nazistowskim mundurze


2021.02.03

opublikował:

K-popowa wokalistka przeprasza za przytualnie manekina w nazistowskim mundurze

fot. mat. pras.

Wraz ze stale rosnącą popularnością k-popu nie tylko kolejni reprezentanci tego nurtu przebijają się do powszechnej świadomości, ale także media i fani coraz uważniej przyglądają się ich ruchom. Bycie na świeczniku wymaga ogromnej ostrożności, ponieważ nietrudno dopuścić się zachowań, które mogą urazić część odbiorców. Przekonała się o tym Sowon, 25-letnia wokalistka grupy GFriend, na którą w ostatnich dniach spadła fala krytyki.

Po tym jak w mediach pojawiły się zdjęcia Sowon przytulającej manekina ubranego w faszystowski mundur, w sieci zawrzało. Wokalistka z miejsca stała się celem ataków ludzi, pragnących przypomnieć jej zbrodnie wojsk hitlerowskich w czasie II wojny światowej. Source Music, agencja reprezentująca Sowon, opublikowała oświadczenie, w którym zapewnia, że gwiazda nie miała złych zamiarów i jej wpadka była kwestią nieświadomości.

Sprawdź także: 110-letnia kobieta stała się gwiazdą TikToka

Przepraszamy, że nie zwróciliśmy wystarczającej uwagi na fakty historyczne i kwestie społeczne. Artystka była bardzo zaskoczona, gdy zdała sobie sprawę, co znaczyło to zdjęcie, i natychmiast je skasowała – informuje Source Music.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jazmine Media (@jazmine_media)

Współtworzona przez Sowon grupa GFriend powstała w Seulu w 2015 roku. Wokalistki mają na koncie trzy krążki nagrane w języku koreańskim i jeden po japońsku. Ostatnią płytą GFriend jest „Walpurgis Night” z listopada 2020 roku.

O umacniającej się na całym świecie – w tym także w Polsce – pozycji k-popu niech świadczy choćby fakt, że najwyżej notowanym zagranicznym albumem w rocznym wydaniu Olisu za 2020 rok było „Map Of The Soul” boys bandu BTS.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This