Kali: „Do pewnych rzeczy musiałem po prostu dorosnąć”


2020.11.10

opublikował:

Kali: „Do pewnych rzeczy musiałem po prostu dorosnąć”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W ostatnich tygodniach wydawnictwo No Dayz Off stopniowo ujawniało kolejnych gości książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Grono rozmówców Jacka Balińskiego i Bartka Strowskiego zamyka Kali. Wraz z ujawnieniem gościa, w sieci pojawił się fragment rozmowy z nim. Jacek pyta w nim artystę o „Chudego chłopaka”.

Nie ukrywam, że przez długi czas właśnie z tym mi się kojarzyłeś, więc gdy odpaliłem „Chudego chłopaka”, byłem w ciężkim szoku. Nie spodziewałem się, że raper, którego utożsamiałem z nigdy niebędącym mi bliskim nurtem, nagra album, który wbije mnie w fotel – przyznaje jeden z autorów książki.

Do pewnych rzeczy musiałem po prostu dorosnąć. Widocznie „Chudy chłopak” powstał wtedy, kiedy miał powstać. Czuję jednak, że ciągle jestem taki sam. Pewne cechy mojego charakteru na pewno się zmieniły – zarówno na lepsze, jak i na gorsze – ale człowiekiem jestem takim samym jak dziesięć lat temu. Mam jednak bardziej utemperowane ego i jestem dużo spokojniejszy niż przed laty. Mimo że wszystko wokół mojej osoby urosło, to sam w swoich oczach wręcz nieco zmalałem. To dobrze, bo nie mam potrzeby czuć się zwycięzcą. U mnie radość z wygranej trwa ułamek sekundy, dlatego wolę wciąż budować, niż mieć już coś zbudowane i stanąć na tego szczycie. Na szczycie stoi się krótko; potem trzeba zejść i poszukać nowej rzeczy do zrobienia.

Utrzymałem się w ryzach, które sobie wyznaczyłem, bo nigdy nie zachłysnąłem się tym, co mam, co zbudowałem. Nigdy nie uprawiałem propagandy sukcesu. Nadal jestem nieco introwertycznym artystą. Jestem też typem domatora. Większą część tygodnia siedzę w domu i nie nudzę się w nim. Tak jak mówiłem wcześniej – jestem dziwny, bo z jednej strony jestem zamknięty, a z drugiej otwarty. Zależnie od sytuacji, samopoczucia, chęci. Kali, 50/50. Dużo sprzeczności i paradoksów. Możliwe, że nigdy z tym nie wygram – odpowiada Kali.

Sprawdź też: Jongmen wystartował z #LOCKDOWNCHALLENGE i nominuje Bilona, Kalego, Palucha i Białasa

Z pełną treścią będzie można zapoznać się już 4 grudnia, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy III”. Trzecia część publikacji kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno niezwykle popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów, projektantów czy wydawców. Na stronie No Dayz Off trwa przedsprzedaż książki.

Pełna lista rozmówców: 600V / Bonson / Eldo / Ero / Mateusz Jędrzejewicz / Kali / Kuba Knap / Witek Michalak / Paluch / Peja / Rahim / The Returners / Sarius / Spisek Jednego / Bartłomiej Walczuk.

Tagi


Polecane

Share This