Kamerzysta nielegalnie użył bitu? Raper odpiera zarzuty i przedstawia dowody


2020.01.02

opublikował:

Kamerzysta nielegalnie użył bitu? Raper odpiera zarzuty i przedstawia dowody

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Jakby mało było dotychczas kontrowersji wokół Kamerzysty, właśnie doszła do tego kolejna. Na platformie Reddit pojawiło się oskarżenie, jakoby raper nielegalnie wykorzystał bit do opu opublikowanego kilka dni temu kawałka „Doskonała”.

Kilka godzin temu znajomy poinformował mnie, że polski artysta o pseudonimie Kamerzysta użył jednego z moich bitów. Jego piosenka ukazała się trzy dni temu i już ma ponad milion wyświetleń. Nie jestem w stanie znaleźć żadnego dowodu zakupu i nie wskazał mnie jako autora podkładu. Co powinienem zrobić? Wiem, że przysługują mi z tego tytułu zyski z praw autorskich, ale nie jestem obeznany w temacie. Czy ktoś może mi doradzić – zastanawiał się amerykański producent Enks.

Sprawa wypłynęła dziś dzięki użytkownikom facebookowej grupy Sajko. Temat szybko podłapały media, sugerując, że Kamerzysta ukradł bit. Raper odniósł się do tych zarzutów, zapewniając, że wykorzystał podkład legalnie, ponieważ wykupił licencję dającą mu prawo do tego. Artysta na potwierdzenie swoich słów opublikował screen potwierdzający dokonanie przelewu na kwotę 459,98 PLN. Raper wyjaśnił przy tym, że cały dochód wygenerowany przez singiel (cztery dni po premierze piosenka ma 1,4 mln wyświetleń na YouTube i zajmuje drugie miejsce na karcie „Na czasie) trafi właśnie do Enksa.

Sam producent poinformował niedawno, że jest już po rozmowie z Kamerzystą i przyznał, że faktycznie raper zapłacił za wykorzystanie jego bitu.

Rozmawiałem z Kamerzystą. Opłacił licencję i zgodził się potwierdzić moje autorstwo bitu oraz przekazać wszystkie pieniądze, które zarobi na tej piosence – wyjaśnił Enks.

Poniżej możecie zobaczyć wyjaśnienie sprawy opublikowane przez Kamerzystę.

Polecane

Share This