Kanye West chce pracować z Jamesem Blakem


2014.02.25

opublikował:

Kanye West chce pracować z Jamesem Blakem

W jednym z ubiegłorocznych wywiadów Kanye West nazwał Jamesa Blake`a swoim ulubionym artystą. W rozmowie z „Rolling Stonem” James Blake przyznał, że raper zaprosił go do współpracy. Brytyjczyk powiedział, że jest zainteresowany, ale pod warunkiem, że to będzie współpraca dwóch artystów, a nie wieloosobowa kolaboracja. Sposób, w jaki pracuję, jest dosyć specyficzny i bardzo osobisty. Kanye jest bardzo zdolnym producentem i myślę, że moglibyśmy zrobić coś razem. Ale po prostu razem, we dwóch – mówi Blake. Ludzie w kółko mnie o to pytają, ale ja nie jestem w stanie powiedzieć im nic więcej niż to, że jestem podekscytowany.

{reklama-hh}

Kanye pracuje już nad nową płytą. Producentami krążka Rick Rubin i Q-Tip. Ten drugi porównując płyty Westa do krążków Bruce`a Springsteena, powiedział, że „Yeezus” jest jak „Nebraska”, tymczasem nowy album ma być jak „Born In The USA”. Wielu uważa „Born In The USA” za najlepszy album w karierze The Bossa, „Nebraska” jest krążkiem poprzedzającym ten album.
Rick Rubin zdradził natomiast, że pierwotnie na „Yeezus” miało trafić 16 utworów. Ostatecznie na płycie znalazło się 10 kawałków, być może materiał, który pozostał, będzie bazą dla nowego krążka Kanye Westa.

„Yeezus”, ostatni jak dotąd album Westa, ukazał się w ubiegłym roku. Również w 2013 na rynku pojawiła się ostatnia płyta Blake`a zatytułowana „Overgrown”.

Polecane

Share This