Kanye West – Netflix zapłacił 30 mln za prawa do powstającego od ponad 20 lat dokumentu

Kiedy produkcja pojawi się na platformie?


2021.04.07

opublikował:

Kanye West – Netflix zapłacił 30 mln za prawa do powstającego od ponad 20 lat dokumentu

fot. mat. pras.

Ekscytujące wieści dla fanów Kanyego Westa. Powstająca od ponad 20 lat seria dokumentalna, zbierająca najważniejsze wydarzenia w życiu artysty jest już na ukończeniu i wkrótce powinna doczekać się publikacji. Platforma Netflix właśnie zapłaciła 30 mln dolarów za prawa do umieszczenia serialu u siebie i według informacji podanych przez Billboard, chce, by produkcja pojawiła się w streamingu jeszcze w tym roku. Sam Netflix odmawia komentarza w tej sprawie.

Serial ma zawierać mnóstwo niepublikowanego wcześniej materiału dotyczącego Westa, jego kariery w branży muzycznej i modowej, nieudanego startu w wyborach prezydenckich i śmierci matki artysty Dondy West. Za realizację niezatytułowanego jeszcze projektu odpowiada duet Clarence „Coodie” Simmons i Chike Ozah, czyli Coodie & Chike. West pracował z nimi m.in. przy realizacji klipów „Jesus Walks (Version 3)” i „Through the Wire”. Twórcy odpowiadają za klipy m.in. Lupe Fiasco i Eryki Badu, są także autorami dokumentu „A Kid From Coney Island” opowiadającego o byłym koszykarzu Stephonie Marburym.

Sprawdź także: Dr. Dre w studiu z legendą muzyki

Kanye West wart blisko 7 miliardów dolarów? Forbes weryfikuje te doniesienia

Niedawne doniesienia o tym, że majątek Kanye West wart jest 6,6 miliarda dolarów, a raper jest najbogatszym czarnoskórym człowiekiem na świecie, są podobno mocno przesadzone. Jak donosi Forbes, majątek kontrowersyjnego rapera nie przekracza 1,8 miliarda dolarów. Wartość rapera znacznie podnosi jego najnowszy deal na linii Yeezy – GAP – wart 970 milionów dolarów. Jak twierdzą dziennikarze Forbesa, wyliczenia oceniające majątek Westa na 6,6 miliarda dolarów wynikają z „magicznego myślenia o sprzedaży, która nie miała jeszcze miejsca”. Według magazynu, majątek Kanye jest w tej chwili warto jedną trzecią tej kwoty.

Jak twierdzi Forbes 1,5 miliarda majątku, przyniosła Westowi marka Yeezy, 160 milionów to gotówka i aktywa, które posiada Kanye, a 90 milionów wart jest jego katalog muzyczny.

Nie jest więc też prawdą, że West jest najbogatszym czarnoskórym człowiekiem na świecie – w USA w tej dziedzinie króluje Robert F. Smith z Vista Equity, wyceniany na 6 miliardów dolarów, na świecie zaś niepokonany zostaje Aliko Dangote z Nigerii. Ocenia się, że jego majątek wart jest 11,8 miliarda dolarów.

Polecane

Share This