Kanye West wart blisko 7 miliardów dolarów? Forbes weryfikuje te doniesienia


2021.03.19

opublikował:

Kanye West wart blisko 7 miliardów dolarów? Forbes weryfikuje te doniesienia

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Wczorajsze doniesienia o tym, że majątek Kanye West wart jest 6,6 miliarda dolarów, a raper jest najbogatszym czarnoskórym człowiekiem na świecie są mocno przesadzone. Jak donosi Forbes majątek kontrowersyjnego rapera nie przekracza 1,8 miliarda dolarów. Wartość rapera znacznie podnosi jego najnowszy deal na linii Yeezy – GAP – wart 970 milionów dolarów. Jak twierdzą dziennikarze Forbesa, wyliczenia oceniające majątek Westa na 6,6 miliarda dolarów wynikają z „magicznego myślenia o sprzedaży, która nie miała jeszcze miejsca”. Według magazynu, majątek Kanye jest w tej chwili warto jedną trzecią tego, o czym pisała wczoraj prasa.

Jak twierdzi Forbes 1,5 miliarda majątku, przyniosła Westowi marka Yeezy, 160 milionów to gotówka i aktywa, które posiada Kanye, a 90 milionów wart jest jego katalog muzyczny.

Nie jest więc też prawdą, że West jest najbogatszym czarnoskórym człowiekiem na świecie – w USA w tej dziedzinie króluje Robert F. Smith z Vista Equity, wyceniany na 6 miliardów dolarów, na świecie zaś niepokonany zostaje Aliko Dangote z Nigerii. Ocenia się, że jego majątek wart jest 11,8 miliarda dolarów.

Kolejne Adidasy zaprojektowane przez Kanye sprzedane w minutę

Od lat wszystko czego dotknie się Kane West zamienia się w złoto. Jeśli myśleliście, że po nieudanej kampanii prezydenckiej i ogłoszonym właśnie rozwodzie z Kim Kardashian jego biznesowe szczęście się zakończy to byliście w błędzie.

Najnowszy model butów projektowanych przez Westa dla Adidasa – Yeezy 450 Cloud White wyprzedał się w zaledwie minutę. Buty które nawet przez sneakerheadów uważane za dość nieudane trafiły do sprzedaży internetowej w sobotę o 07.00 rano. O 7.01, nie było po nich śladu. Teraz Yeezy 450, które pierwotnie kosztowały 200 dolarów, można znaleźć na aukcjach po około 500 dolarów.

Polecane

Share This