Kanye West z niesamowitymi wynikami „Dondy”. 20 milionów streamów w niecałe trzy godziny


2021.08.31

opublikował:

Kanye West z niesamowitymi wynikami „Dondy”. 20 milionów streamów w niecałe trzy godziny

Foto: Jessie Lirola / Universal Music

Nowy album Westa nieoczekiwanie trafił do sieci

Trudno w to uwierzyć, ale to prawda – „Donda” jest już w sieci. Album pojawił się kilkadziesiąt godzin po ostatnim listening party zorganizowanym w Chicago, na którym pojawili się Marilyn Manson i DaBaby. Wśród gości zaproszonych przez Westa na album znaleźli się m.in. Jay-Z, The Weeknd, Jay Electronica, The Lox, Young Thug, nieżyjący już Pop Smoke, Pusha T, Travis Scott, Lil Baby i Kid Cudi.

West zapowiedział „Dondę” już latem zeszłego roku, po tym jak wcześniej zapowiadał, że wyda płytę „God’s Country”. Zamiast albumu dostaliśmy singiel „Wash Us in the Blood” z Travisem Scottem, potem zaczęły się pojawiać różne wersje tracklisty, ale to u Westa standard, więc nikt nie był zdziwiony.

Pierwsze publiczne listening party „Dondy” odbyło się w drugiej połowie lipca na stadionie w Atlancie. Po imprezie płyta miała trafić na rynek, ale West w ostatniej chwili ją wycofał, tłumacząc, że jest niedokończona. Druga impreza odbyła się 5 sierpnia i po niej także nie doczekaliśmy się albumu. Wygląda na to, że do trzech razy sztuka

Kanye West vs Drake

W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że West może wstrzymywać premierę „Dondy” ze względu na brak daty premiery „Certified Lover Boy” Drake’a. Konflikt raperów rozgorzał niedawno na nowo po tym, jak Kanadyjczyk zaatakował Westa w kawałku „Betrayal” Trippiego Redda. Kanye zapowiedział zemstę. Póki co jedyne co zrobił, to grając poniżej pasa opublikował w sieci domowy adres Drake’a.

Znakomite wyniki „Dondy”

Najbardziej wyczekiwany album tego roku w niecałe trzy godziny od premiery zgromadził ponad 20 mln streamów w samym Spotify. Z kolei w Apple iTunes płyta z miejsca trafiła na #1 w 56 krajach.

Kanye West – „Donda” – lista utworów:

1. Donda Chant
2. Jail
3. God Breathed
4. Off The Grid
5. Hurricane
6. Praise God
7. Jonah
8. Ok Ok
9. Junya
10. Believe What I Say
11. 24
12. Remote Control
13. Moon
14. Heaven and Hell
15. Donda
16. Keep My Spirit Alive
17. Jesus Lord
18. New Again
19. Tell The Vision
20. Lord I Need You
21. Pure Souls
22. Come to Life
23. No Child Left Behind
24. Jail pt 2
25. Ok Ok pt 2
26. Junya pt 2
27. Jesus Lord pt 2

Polecane

Share This