Kari Amirian na koncertach w UK


2013.01.10

opublikował:

Kari Amirian na koncertach w UK

Już 11 stycznia tajemnicza Kari Amirian zagra swój pierwszy koncert w Anglii podczas imprezy RockNations, w Life Centre (Bradford).

Na scenie wokalistkę wspierać będą angielscy muzycy m.in. John Pullan – bębny, Cullum Harvie – bas oraz David Chatziliadis – gitarzysta popularnego w Wielkiej Brytanii zespołu The Coopers.

Współpraca z Anglikami to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Zawsze wiedziałam, że muzyka to uniwersalny język, ale teraz mogę obserwować to w praktyce, co daje mi ogromną radość.  Muzycy, z którymi będę miała okazję zagrać, są niezwykle utalentowani, muzykalni i otwarci. Aranże, które szykujemy brzmią nieco inaczej, chyba bardziej brytyjsko! (śmiech). Jest więcej gitarowych partii czy mocniejszych uderzeń perkusji. To niesamowite usłyszeć własne kompozycje w zupełnie nowym odcieniu (…) Koncert w Bradford będzie niewątpliwie wielkim przeżyciem i prawdziwą konfrontacją mojej muzyki z brytyjską publicznością. Mam wielką nadzieję, że to będzie coś niezwykłego…

Kari Amirian – polska odpowiedź na wokalistki z północy. Uznawana za indie-popową eksperymentatorkę, lubi mieszać, łączyć i obserwować, co powstanie z zestawienia akustycznych i elektronicznych brzmień. Zadebiutowała albumem „Daddy Says I`m Special”, który został uznany przez dziennikarzy i słuchaczy jako jeden z najciekawszych debiutów 2011 roku. Słuchając Kari mamy dobre skojarzenia z singer/songwriterkami takimi, jak Lykke Li, Feist, Bat For Lashes, Cat Power czy St. Vincent.  Podobnie jak one, Kari ma w sobie moc połączoną z niezwykłą wrażliwością, która sprawia, że nie sposób przejść obok jej twórczości obojętnie.

Skład:

Kari Amirian – wokal, piano, live electronics

David Chatziliadis – gitara

Cullum Harvie – bas

John Pullan – bębny

Polecane

Share This