Karin Ann tydzień przed startem koncernów z Imagine Dragons prezentuje nowy singiel


2022.05.28

opublikował:

Karin Ann tydzień przed startem koncernów z Imagine Dragons prezentuje nowy singiel

Za tydzień zaczyna koncerty z Imagine Dragons i Yungbludem. Przed trasą postanowiła uraczyć słuchaczy nowym singlem. Karin Ann i jej najnowszy utwór „poison apple” to wspólna produkcja z udziałem Tomiego Popoviča i Carmen Rizzo. Utworu możecie posłuchać po kliknięciu TUTAJ.

20-letnia Karin Ann w ostatnich miesiącach wzbudziła międzynarodową uwagę. Słynny Jack Saunders w swojej audycji na antenie BBC Radio promował jej dwa utwory „looking at porn” i „almost 20″. Saunders, który zaczynał karierę w Kerrang Radio oraz był gospodarzem MTV Rock Chart, powiedział – „Karin Ann jest prawdziwą gwiazdą rocka, która dopiero się rodzi. Warto mieć ją na oku.”

Nową piosenkę „poison apple”, do której jak zawsze sama napisała tekst, Karin Ann skomponowała wspólnie z przyjaciółką, Nikolą Cassel. Produkcja zajęli się Tomi Popovic i Carmen Rizzo -laureat Grammy Music Awards.

„Przyszedł taki moment, że znalazłam się w kryzysie twórczym. Miałam wrażenie, że ciągle kręcę się wokół tej samej koncepcji lirycznej” – mówi Karin Ann. „Aby wydostać się z tej spirali, postanowiłam poszukać jakichś podpowiedzi. Przejrzałem moje rysunki i znalazłam szkic „trującego jabłka”. I to była odpowiedź, bo ten rysunek i tekst, który dzięki niemu powstał, były lustrzanym odbiciem mojego stanu emocjonalnego i doświadczeń w tamtym czasie.”

Po niedawnym występie na festiwalu The Great Escape i trasie koncertowej z Alfie Templemanem młoda Słowaczka ma przed sobą pracowite lato. Na początek zagra trzy wielkie koncerty plenerowe jako gość Imagine Dragons w Rydze i Pradze. Później rusza na podbój Australii i Nowej Zelandii z Yungblud. Ponadto wystąpi na Grape Festival i Superbloom.

„Jestem bardzo podekscytowana, wdzięczna i zaszczycona występami z Imagine Dragons i Yungblud Piosenkę z repertuaru Imagine Dragons „Radioactive” zaśpiewałam jako 14-latka, aby dostać się na lekcję śpiewu. Myślę, że od zawsze też wiadomo, jak wiele miłości mam do Yungblud. To mocno surrealistyczne uczucie, że teraz wyruszam z nim w trasę” – mówi Karin Ann.

Tworząc muzykę Karin Ann czerpie z osobistych doświadczeń, porusza tematy ważne dla jej pokolenia, takie jak, równość, problemy ze zdrowiem psychicznym i wsparcie dla społeczności LGBTQ +. Inspiruje ją zarówno Queen, jak i Billie Eilish. Do tej pory wydała dwie EP-ki „lonely together” oraz „side effects of being human”. Tę ostatnią wyprodukował Matt Schwartz, który współpracuje z Yungblud i Halsey.

Karin Ann została zaproszona do udziału w Spotify EQUAL, programie mającym na celu wspieranie równości wschodzących artystek na całym świecie. Jako pierwsza słowacka artystka pojawiła się na gigantycznych billboardach na Times Square w Nowym Jorku. W 2021 roku Karin Ann dostała również nagrodę za najlepszy teledysk do utworu „babyboy” na Mulich Music Video Awards.

Polecane

Share This