Kasabian z nowym singlem i osobliwą okładką płyty

"For Crying Out Loud" już w kwietniu.


2017.03.18

opublikował:

Kasabian z nowym singlem i osobliwą okładką płyty

Kasabian udostępnili pierwszy singiel zapowiadający planowany na 28 kwietnia album „For Crying Out Loud”. Piosenki „You’re In Love With A Psycho” można już posłuchać w TIDALU. Lubujący się w buńczucznych zapowiedziach Brytyjczycy zapowiadają, że nagrali najlepszą płytę w swojej dotychczasowej karierze.

Postanowiłem dać sobie sześć tygodni na napisanie albumu tak, jak tworzyło się kiedyś, i to stało się dla mnie bardzo inspirujące. Upewniłem się, że na niczym nie znajdzie się nic ponadto, co niezbędne, tylko klasyczne piosenki, żadnego pobłażania, znalazło się tam tylko to, co powinno. Słyszałem, jak Berry Gordy (producent legendarnej wytwórni Motown – przyp. red.) powiedział kiedyś, że jeśli nie uchwycisz zamysłu kompozycji w pierwszych czterech taktach, to nie jesteś gotowy – i takie oldschoolowe podejście przyjąłem komponując piosenki – mówi Sergio Pizzorno, który ponownie odpowiada za cały materiał.

Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim albumie „48:13”, zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek. – Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia. Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej, jako stara muzyka. Chcieliśmy nagrać bardzo pozytywny album, pełen nadziei, z gitarowym brzmieniem, aby przypomnieć ludziom, że jest ono nadal aktualne – wyjaśnia Serge.

Płyta ukaże na nośniku CD oraz winylu. Dodatkowo dostępna będzie także kolekcjonerska, dwupłytowa wersja CD Deluxe wzbogacona o koncert z King Power Stadium w Leicester.

 

Tracklista „For Crying Out Loud”:

1. Ill Ray (The King)

2. You’re In Love With A Psycho

3. TwentyFourSeven

4. Good Fight

5. Wasted

6. Come Back Kid

7. The Party Never Ends

8. Are You Looking For Action

9. All Through The Night

10. Sixteen Blocks

11. Bless This Acid House

12. Put Your Life On It

Tagi


Polecane