Kasia Kurzawska, wokalista Sofy wraca po latach, ze znakomitym singlem


2021.02.17

opublikował:

Kasia Kurzawska, wokalista Sofy wraca po latach, ze znakomitym singlem

Kasia Kurzawska, związana w przeszłości z zespołem Sofa oraz z Andrzejem Smolikiem publikuje swoją nową piosenkę otwierając tym samym nowy rozdział muzyczny w swoim życiu i zapowiadając solowy album.

– Najpierw powstała muzyka. Tekst napisałam spontanicznie w 2017 r. podczas spaceru z psem na terenie warszawskiego AWF. Był to czas moich zmagań i wewnętrznej walki o odzyskanie równowagi. Najpierw strata, następnie załamanie , a na końcu akceptacja. My kobiety mamy w sobie niezwykłą siłę, dlatego do klipu zaprosiłam kobiety, bardzo różne kobiety. Zależało mi na pokazaniu wachlarza emocji. Dziewczyny spisały się doskonale, za co im z całego serca dziękuję. Każdego dnia pragnę pamiętać o tym, aby nie dać się zgasić nikomu oraz niczemu i być wdzięczną za moją drogę – mówi Kasia o swoim najnowszym singlu.

Kasia Kurzawska współtworzyła zawieszony w 2014 r. zespołu Sofa, z którym wydała w sumie trzy płyty. Zespół Sofa był laureatem Fryderyka 2006 r. w kategorii debiut roku. Wzięli udział w koncercie Debiuty w Opolu w 2007 r. oraz Top Trendy w Sopocie w 2006 r. Występowali na największych festiwalach w kraju, m.in Open’er oraz Orange festiwal. Zagrali setki koncertów w najważniejszych klubach w Polsce.

Kasia Kurzawska jako wokalistka nagrała także 2 płyty z Andrzejem Smolikiem. Z płyty Smolik 3 pochodzi rozsławiony singiel „Cye”. Przez okres 10 lat zagrali razem na najważniejszych festiwalach i w najlepszych klubach w Polsce.

Wokalistka brała gościnny udział w wielu projektach i koncertach innych artystów, m. in Kayah MTV Unplugged w 2007 r, 2012 r „Życia mała garść” dedykowany pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego oraz Żywiec Męskie Granie w 2015. Wspomniane koncerty doczekały się wydawnictwa w formie audio oraz video.

W 2018 oraz w 2019 roku Kasia Kurzawska wzięła gościnny udział w koncercie „Mioush/Smolik/NOSPR” w Katowicach. Zapis koncertu ukazał się w formie audio. W czerwcu 2019 artystka wystąpiła przed 42- tysięczną publicznością na koncercie „SCENOSTĄPIENIE” na Chorzowskim stadionie.

Polecane

Share This