Katarzyna Nosowska wspiera dziki przerabiając hit Dawida Podsiadło

"Na znaną melodię, bo ze znaną łatwiej się przebić".


2019.01.10

opublikował:

Katarzyna Nosowska wspiera dziki przerabiając hit Dawida Podsiadło

fot. mat. pras.

“Co komu zawinił dzik, że zagłada czeka dzika” – śpiewa na melodię “Małomiasteczkowego” Katarzyna Nosowska. Wokalistka dołączyła się do walki o przyszłość dzików w Polsce. 12 stycznia ma ruszyć masowy odstrzał tych zwierząt, który może doprowadzić do zaniknięcia ich populacji w Polsce.

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk wyjaśnia, że odstrzał dzików jest konieczny ze względu na zagrożenie wirusem ASF. – Ze względu na dotychczasowe straty oraz biorąc pod uwagę realne zagrożenie rozprzestrzeniania się tej choroby u dzików poza obszary objęte restrykcjami, jak również uwzględniając realne zagrożenie wystąpienia kolejnych ognisk ASF w gospodarstwach uznano za konieczne podjęcie zdecydowanych działań w zakresie ograniczania liczebności dzików – napisał w komunikacie. Wirus ASF ma występować u dzików na terenie 347 polskich gmin.

“Za afrykański pomór świń ukarać chcą leśnego włochacza. Bez dzika to nie będzie ten las, który znamy ty i ja od dzieciaka. Dzik nie umie bronić się sam. Dzik chce liczyć na ciebie. Uratujmy dzika, musi być jakaś inna metoda” – apeluje wokalistka.

W serwisie AVAAZ.org znajdziecie petycję skierowaną do ministra środowiska. Jej autorka apeluje o odwołanie odstrzału dzików. Petycję podpisało dotychczas ponad 316 tysięcy osób.

Polecane