Katie Melua gwiazdą finałowego odcinka X Factor


2012.05.29

opublikował:

Katie Melua gwiazdą finałowego odcinka X Factor

Katie Melua, Amy MacDonald i zespół Brainstorm, który na Łotwie funkcjonuje pod nazwą Prāta Vētra, pojawią się na scenie „X Factor” 2 czerwca. Każdy z finalistów programu wykona z jedną gwiazd utwór. Jaki? Tego Wam nie zdradzimy – informują producenci programu. Wiadomo tylko tyle, że w przypadku Katie Meluy uczestnicy wykonają jeden z utworów z najnowszej, piątej studyjnej płyty Katie – „Secret Symphony”.

 

Na albumie „Secret Symphony” obok utworów autorskich bądź napisanych wspólnie managerem i producentem Mikiem Battem, znalazły się również kompozycje twórców, z którymi Katie współpracowała już przy wcześniejszych płytach: „All Over The Word”, Françoise Hardy, „Gold In Them Hills” Rona Sexsmitha, czy „Nobody Knows You” Jimmiego Coxa. „Na tę płytę szukałam po prostu pięknych piosenek, w których będę mogła wyrazić, co mam w sercu.”- tak Katie mówi o albumie.

Jesienią Katie Melua zaplanowała europejską trasę koncertową. „Bardzo dobrze się bawiłam, nagrywając „Secret Symphony”, jest w niej prostota, którą wprost uwielbiam, a piosenki bardzo przyjemnie się śpiewa. Śpiewanie ich na żywo, na scenie, przynosi za każdym razem coś nowego. Bardzo ekscytujące jest dzielenie się tym wyjątkowym spektaklem z publicznością.”


W Polsce artystka pojawi się w listopadzie. Oto daty i miejsca koncertów:

12 listopada – „Sala Kongresowa” – Warszawa

13 listopada – „Dom Muzyki i Tańca” – Zabrze

14 listopada – „Arena” – Poznań

Polecane

Share This