Katy Perry łączy siły z Pikachu


2021.05.15

opublikował:

Katy Perry łączy siły z Pikachu

fot. kadr z wideo

Katy Perry prezentuje singiel i klip „Electric” nagrany we współpracy z Pokémon. Utwór promuje składankę „Pokémon 25: The Album”, która ukaże się jesienią 2021. W teledysku artystka wspomina początki swojej kariery.

Obchody 25. urodzin Pokémonów wciąż trwają! Kolejnym ważnym punktem świętowania jest premiera nowego singla i teledysku Katy Perry – „Electric”. Katy jest fanką Pokémonów od dzieciństwa, kiedy bez opamiętania grała w gry na Game Boyu. Artytka nagrała utwór specjalnie na potrzeby składanki „Pokémon 25: The Album”, który ukaże się jesienią tego roku nakładem Capitol Records/Universal Music Group. Zgodnie z tytułem, piosenka sprawia, że z miejsca jesteśmy naładowani pozytywną energią. W „Electric” Katy śpiewa o radości, która pojawia się, gdy spełniamy swoje marzenia, przy wsparciu i miłości najbliższych przyjaciół.

Katy Perry stworzyła „Electric” we współpracy z The Monsters & Strangerz, Jonem Bellionem, z którymi stworzyła singiel promujący album „Smile”, „Daisies” oraz Bruce’em Weignerem. Klip do utworu wyreżyserował Carlos Lopez Estrada („Raya i ostatni smok”). W teledysku Katy i Pikachu spędzają czas na łonie natury oraz wspominają, jak zmienili się na przestrzeni lat. Perry wspomina początki swojej kariery i jak za sprawą Pichu udało jej się po raz pierwszy wystąpić przed publicznością. Zdjęcia do wideo odbyły się na Hawajach.

Sprawdź także: Nicki Minaj udostępnia kultowy mixtape z 2009. Wśród bonusów nowy numer z Drake’em i Lil Wayne’em

– Podczas trasy koncertowej w Japonii odwiedziłam Pokémon Café. Dlatego udział w kampanii z okazji 25. urodzin serii, u boku takich artystów jak Post Malone i J Balvin, jest prawdziwym zaszczytem. Treść „Electric” – wytrwałość, rozpalanie wewnętrznego ognia – były wytycznymi w moim życiu. Są także adekwatne do drogi, jaką przechodzą bohaterowie serii Pokémon. Pikachu to bardziej zaawansowana forma Pichu, więc w klipie możemy oglądać młodszą wersję mnie w towarzystwe Pichu oraz mnie współcześnie z Pikachu. Oboje jesteśmy na innym etapie, jednak wciąż mamy w sobie radość – mówi Katy Perry.

Katy Perry w sierpniu 2020 wydała album „Smile” – kolekcję piosenek przepełnionych siłą oraz wdzięcznością, które narodziły się z osobistej podróży gwiazdy przez mroczne czasy. Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z „One of the Boys” (2008), artystka zgromadziła ponad 50 miliardów streamów i sprzedała 48 mln egzemplarzy albumów. Jej kolejne albumy – „Teenage Dream”, „PRISM”, „Witness” – przyniosły mnóstwo światowych hitów. Wyświetlenia klipu „Roar” z 2013 przekroczyły 3 miliardy – Perry jest pierwszą wokalistką solową, której udała się ta sztuka. Katy była też pierwszą artystką, której cztery klipy przekroczyły pojedynczo miliard wyświetleń. „Firework” i „Last Friday Night” przekroczyły milion, a „Dark Horse” ma ponad 2,7 miliardów. Występ Katy Perry z przerwy finału Super Bowl w 2015 jest najpopularniejszym w historii wydarzenia. Artystka należy do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certified Songs.

Katy Perry to nie tylko gwiazda muzyki, ale też aktywistka. Współpracuje m.in. z UNICEFem, działa na rzecz osób żyjących z HIV/AIDS, wspiera także akcje na rzecz zdrowia, edukacji i równości. W 2016 roku otrzymała Audrey Hepburn Humanitarian Award.

Polecane

Share This