Katy Pery skomentowała zarzuty o molestowanie


2020.08.18

opublikował:

Katy Pery skomentowała zarzuty o molestowanie

W sierpniu 2010 roku Katy Perry podzieliła się ze światem klipem do piosenki „Teenage Dream”, będącej dziś jednym z największych hitów w jej karierze. Wokalistce na ekranie partnerował model i aktor Josh Kloss, który podzielił się rok temu zakulisowymi historiami, oskarżając Katy o molestowanie seksualne.

– Była fajna i miła, ale gdy w pobliżu pojawiały się inne osoby, stawała się chłodna i nawet całowanie mnie na planie nazywała obrzydliwym. Zawstydzało mnie to, ale dawałem z siebie wszystko, bo moja była skupiała się wtedy na zdradzaniu mnie, moja córka była wówczas bardzo mała, więc znosiłem to dla niej – wspomina wydarzenia sprzed dziewięciu lat Kloss.

– Po pierwszym dniu zdjęć Katy zaprosiła mnie do klubu ze striptizem w Santa Barbara. Odmówiłem, tłumacząc, że muszę wrócić do hotelu i odpocząć, bo ta praca jest obecnie wszystkim, co mam – kontynuuje Josh.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dyktatura fiutów (felieton) #metoo

Następnie mężczyzna przechodzi do incydentu, do którego doszło podczas jednego z jego spotkań z wokalistką.

– Przyprowadziłem przyjaciółkę, która nie mogła się doczekać, by ją poznać. Kiedy się spotkaliśmy, przytuliliśmy się i wydawało mi się, że Katy znowu jest przyjaźnie nastawiona. Kiedy jednak odwróciłem się, by przedstawić ją przyjaciółce, ściągnęła mi spodnie oraz bieliznę, pokazując mojego penisa wszystkim swoim znajomym i tłumowi obcych. Potraficie sobie wyobrazić, jak bardzo byłem zażenowany i zawstydzony? – pytał na Instagramie aktor.

Kloss przyznał, że zdecydował się opowiedzieć o tym incydencie dopiero teraz, ponieważ w mediach od miesięcy mówi się o tym, jak mężczyźni wykorzystują swoją przewagę i władzę, upokarzając i molestując kobiety. – One także bywają obrzydliwe – podsumowuje ofiara Katy Perry.

O molestowanie seksualne Katy oskarżona była także przez gruzińską dziennikarkę Tinę Kandelaki. Twierdziła ona, że podczas jednej z imprez branżowych piana Katy miała ją niestosownie dotykać i próbować całować. I mimo, że dziennikarka protestowała Perry podobno nic sobie z tego nie robiła.

SPRAWDŹ TAKŻE: Katy Perry szuka nowego domu. W grę wchodzą rezydencje powyżej 10 milionów dolarów

Od tych oskarżeń minął rok i dopiero teraz, w wywiadzie dla The Guardian Perry krótko się do nich odniosła.

– Żyjemy w czasach i świecie, w którym każdy może powiedzieć wszystko. Nie ma w tym równowagi. Nagłówki się pojawiły i nie ma znaczenia czy ktoś został tylko oskarżony czy udowodniono mu winę. Nie było dochodzenia w tej sprawie. Ja nie chcę żeby było o tym głośno. Dlatego nie komentowałam tych wszystkich doniesień, bo wiem, że odwróciłoby to uwagę od prawdziwego ruchu #metoo – powiedziała słynna piosenkarka.

Przypomnijmy, że Katy Perry ogłosiła zmianę daty premiery nowej płyty. Na szczęście fani nie będą musieli czekać długo. „Smile” ukaże się 28 sierpnia. O swojej decyzji Katy poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wydawnictwo promuje singiel tytułowy.

– Napisałam tę piosenkę, gdy przechodziłam jeden z najbardziej mrocznych okresów swojego życia. Gdy słucham „Smile” teraz, jest to dla mnie świetne przypomnienie, że udało mi się przejść przez kłopoty. To trzy minuty pełne energii i nadziei – mówi Perry.

Smile”, to także tytuł całego albumu, na którym znajdą się również wydane wcześniej single „Daisies”, „Never Really Over” oraz „Harleys In Hawaii”.Daisies” od czasu premiery zgromadziło ponad 125 mln streamów i znajduje się obecnie w Top 10 zestawienia Hot AC radio w USA. W ubiegłym tygodniu Katy wydała akustyczną wersję utworu. Perry promowała piosenkę m.in. w programach „American Idol”, „Good Morning America” oraz „Can’t Cancel Pride: Helping LGBTQ+ People in Need”.

 

Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z „One of the Boys” (2008), artystka zgromadziła ponad 40 miliardów streamów i sprzedała 45 mln egzemplarzy albumów. Jej kolejne albumy – „Teenage Dream”, „PRISM”, „Witness” – przyniosły mnóstwo światowych hitów. Niedawno artystka wydała single „Never Really Over”, „Never Worn White”, „Small Talk” i „Harleys in Hawaii”. Wyświetlenia klipu „Roar” z 2013 przekroczyły 3 miliardy – Perry jest pierwszą wokalistką solową, której udała się ta sztuka.

Katy była też pierwszą artystką, której cztery klipy przekroczyły pojedynczo miliard wyświetleń. „Firework” i „Last Friday Night” przekroczyły milion, a „Dark Horse” ma ponad 2,7 miliardów. Występ Katy Perry z przerwy finału Super Bowl w 2015 jest najpopularniejszym w historii wydarzenia. Artystka należy do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certified Songs.

Katy Perry, to nie tylko gwiazda muzyki, ale też aktywistka. Współpracuje m.in. z UNICEFem, działa na rzecz osób żyjących z HIV/AIDS, wspiera także akcje na rzecz zdrowia, edukacji i równości. W 2016 roku otrzymała Audrey Hepburn Humanitarian Award.

Źródło: The Guardian / Universal Music Polska / YouTube

Polecane


Share This