Kayah & Bregovic, O.N.A., Brodka, Smolik – polskie bestsellery po raz pierwszy na winylu


2015.03.10

opublikował:

Kayah & Bregovic, O.N.A., Brodka, Smolik – polskie bestsellery po raz pierwszy na winylu

Płyty winylowe to z pewnością jeden z największych powracających trendów ostatnich lat. Z każdym dniem liczba ich fanów rośnie, w związku z tym Sony Music Poland postanowiło wydać na czarnym krążku jedne z największych polskich bestsellerów ostatnich lat. Wśród nich znalazły się m.in. albumy Brodki, Smolika, Kayah & Bregović oraz O.N.A..

Sprzedaż płyt rusza już 6 marca 2015 roku. Do 7 kwietnia dostępne będą one dostępne jedynie w sieciach sklepów Empik oraz w sklepie internetowym Empik.com. W specjalnie przygotowanej ofercie znajdują się takie wydawnictwa jak:

Brodka – „Album”

Pierwszy studyjny album Moniki Brodki. Przy jego produkcji pomagali m.in. Bogdan Kondracki i Ania Dąbrowska. Na płycie znalazły się m.in. covery takich przebojów jak „Dream” Ala Greena, „Inner City Blues” Marvina Gaye’a czy też „It Ain’t Over” Lenny’ego Kravitza.

Brodka – „Moje piosenki”

Album wydany w 2006 roku, który w szybkim czasie stał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt. Brodka udowodniła tym krążkiem, że sukces jej debiutanckiego „Albumu” nie był jednorazowy. Wydawnictwo promował hitowy utwór „Znam Cię na pamięć”.

Smolik – „Smolik”

Uważany za pierwszy na polskim rynku muzyczny album w kategorii ambitnego popu. W nagraniach debiutanckiego solowego albumu Andrzeja Smolika wzięli udział m.in.: Novika, Larry Ugwu, Bogdan Kondracki czy Artur Rojek.

Smolik – „Smolik 2”

Drugi solowy album Andrzeja Smolika. Znalazło się na nim 12 melodyjnych kompozycji. W nagraniach wystąpili: Novika, Mika Urbaniak oraz Artur Rojek. Singlem promującym album był utwór „Who Told You”.

Kayah & Bregović – „Kayah & Bregović”

O tym duecie mówiło się latami. Połączenie współczesnego popu z polskim i bałkańskim folklorem zaowocowało powstaniem takich przebojów jak „Prawy do lewego” czy „Śpij kochanie, śpij”. Album ten uznawany jest za jeden z najlepszych krążków ostatnich lat.

O.N.A. – „Best Of Vol. 1” i „Best Of Vol. 2”

Pierwsza i druga część podsumowania muzycznego rockowego zespołu O.N.A., a na nich m.in. „Kiedy powiem sobie dość”, „Krzyczę – Jestem”, „Nienawidzę”, „Mrok”, „Niekochana”. Są to specjalne wydania albumów, dostępne wyłącznie na płycie winylowej. Pozycje obowiązkowe dla każdego kolekcjonera.

Polecane

Share This