Kayah, Julia Wieniawa, Brodka i inni na składance wspierającej społeczność LGBT


2020.05.14

opublikował:

Kayah, Julia Wieniawa, Brodka i inni na składance wspierającej społeczność LGBT

fot. mat. pras.

Kayah właśnie poinformowała o niezwykłym projekcie, który ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Artystka podzieliła się na swoim Facebook’u wiadomością, która poraziła ją z rana. Otóż, jak napisała piosenkarka, Polska jest najbardziej homofobicznym państwem w Europie. Nie mogąc na to dłużej patrzeć postanowiła włączyć się do działania i pomóc społeczności LGBTQIA. Jak zapowiedziała, 17 maja ruszy preorder składanki „Music 4 Queers & Queens”, a premiera krążka odbędzie się 29 maja.

Jak widać aktualnie jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii otwartości na różnorodność. A widząc tę sytuację mam poczucie, że jeszcze więcej. Nowa składanka „Music 4 Queers & Queens” to wyraz wsparcia polskich artystów dla wszelkich grup i mniejszości, które zmagają się na co dzień z dyskryminacją i wykluczeniem – napisała Kayah – 17 maja – w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii wystartuje preorder albumu, a premiera już 29 maja – dodała.

SPRAWDŹ TAKŻE: Hot 16 Challenge 2: Red Lips odpowiadają na nominację Cleo

Na składance usłyszymy m.in. Michała Szpaka, Viki Gabor, Monikę Brodkę, Mery Spolsky, Reni Jusis, Katarzynę Nosowską czy Julię Wieniawę.

Polecane


Share This