Kazik po islandzku zaprasza na koncert Kultu


2018.08.15

opublikował:

Kazik po islandzku zaprasza na koncert Kultu

20.01.2017 - Gdansk, Koncert Kazik & Kwartet Proforma N/z Kazik Staszewski | Fot. Karol Makurat/REPORTERfoto: Karol "Tarakum" Makurat

Zespół Kult po raz pierwszy zagra w Islandii. Z tej okazji Kazik Staszewski przygotował dla swoich fanów niespodziankę i zapowiedział występy zespołu w języku islandzkim.

Grupa wystąpi w sali koncertowej Eldborg w hali Harpa w Reykjaviku 30 września. Nietypową zapowiedź Kazika można obejrzeć poniżej.

Nowy projekt Kazika Staszewskiego

Kazik Staszewski powołał do życia nowy projekt muzyczny. Tym razem nowy zespół tworzy wraz z Januszem Zdunkiem, trębaczem Kultu. Premiera ich wspólnego projektu – Kazik + Zdunek Ensemble odbyła się w czerwcu.

Kazik + Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika Staszewskiego i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu), stworzony wspólnie z wybitnymi instrumentalistami. Artyści wzięli na warsztat klasykę brytyjskiego punku z lat 70. i stworzyli hipnotyzujące aranżacje, inspirowane jazzem i rockiem, wsparte charakterystycznym głosem Kazika – można przeczytać na stronie wytwórni SP Records.

„Ważniejszy jest słuchacz. Ważniejsze jest audytorium”.

Gościem Artura Rawicza był Kazik Staszewski, który zagrał się na festiwalu Tauron Life Festival Oświęcim 2018. Panowie porozmawiali o zmarłym Robercie Brylewski, o festiwalu, o punk rocku i o specjalnym koncercie Punk Alive na Tauron Life Festival Oświęcim.

Wywiad można obejrzeć tutaj.

Polecane

Share This