Kazik o tarczy dla artystów: „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli daje, to znaczy, ze komuś zabrał”


2020.11.15

opublikował:

Kazik o tarczy dla artystów: „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli daje, to znaczy, ze komuś zabrał”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

2064 podmioty z branży rozrywkowej dostaną pomoc rządową. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyda na ten cel 400 mln złotych. Na fanpage’u Kultu Kazik pozując z nowym wydawnictwem swojego zespołu przypomina, że rząd nie dał artystom pieniędzy, a jedynie przekazał im środki, które pierwotnie miały trafić gdzie indziej.

Czasy są ciężkie. Dla wszystkich. Rząd w końcu przyznał 400 milionów artystom, którzy o to go poprosili. Nie nam oceniać, kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji, by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności, to niech biorą jak dają.

My nie prosiliśmy, chociaż sytuacja w Kulcie daleka jest od choćby różowej. Niektórzy koledzy już zarabiają w inny sposób, dzieląc swój czas na pracę i próby. Właściwie wróciliśmy do czasów, gdy zaczynaliśmy.

Jednak od tych… (z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy – czytamy w facebookowym wpisie.

Sprawdź też: Kamil Bednarek: „Wielkie wiadro pomyj wylało się na moją osobę, jakobym się politycznie sprzedał”

Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają, ratując ludzkie życia za psi grosz.

Po drugie – rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Tak. Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Pol’and’Rock.
Przy okazji posłuchasz i obejrzysz największy koncert, jaki odbył się na ziemi polskiej kiedykolwiek. A zaręczamy – słaby nie był.

I załatwimy to bez pośrednictwa tych panów (i pań). Gdyby nie było was, nie byłoby nas – komentują artyści.

Polecane

Share This