KęKę znalazł sposób na koniec internetu?


2018.07.05

opublikował:

KęKę znalazł sposób na koniec internetu?

foto: kadr z wideo

W ramach akcji protestacyjnej przeciwko wprowadzeniu art 11 i 13 (POWSZECHNIE ZNANEGO JAKO KONIEC INTERNETU) – napisał KęKę na swoim Instagramie, po czym dodał – Ja tam śpię spokojne, bo mam w piwnicy TO!!!!! Raper w taki żartobliwy sposób wyraził się na temat unijnej dyrektywy o prawach autorskich. Wiele osób uważa, że nowe zapisy będą cenzurą internetu.

Artykuł 11 dotyczy praw pokrewnych wydawców, natomiast artykuł 13 narzuca platformom i wydawcom odpowiedzialność za treść, która jest objęta prawami autorskimi. Co to oznacza w praktyce? M.in. filtrowanie i moderowanie wszystkich materiałów publikowanych przez użytkowników. Przeciwko zapisom były organizowane protesty. W akcji protestacyjnej bierze udział także polska Wikipedia. Serwis został wyłączony na dobę i jego pełna funkcjonalność powróci dzisiaj 0 godzinie 15.

„Świat Wiedzy” był bardzo popularnym w latach 90. czasopismem popularnonaukowym. Tygodnik charakteryzował się tym, że kolekcnonowało się go w specjalnych segregatorach, które były podzielone tematycznie.

Tagi


Polecane

Share This