Kelis w Stodole


2011.06.14

opublikował:

Kelis w Stodole

O koncercie w Stodole hip-hop.pl pisze, że będzie to „jedyny koncert artystki w Polsce”. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, ponieważ Kelis już za kilkanaście dni – 25 czerwca – pojawi się na stołecznym Podzamczu na Wiankach.

***

Kelis urodziła się i dorastała w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku. Jej imię to kombinacja imion ojca i matki: Kenneth i Eveliss. Jako dziecko śpiewała w chórach kościelnych, grała na skrzypcach, fortepianie i saksofonie.

Opuściła dom rodzinny w wieku 16 lat, jednak kontynuowała swoją edukację i w wieku 16 lat dostała się do Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, gdzie utworzyła trio R&B pod nazwą BLU (od Black Ladies United). Po skończeniu szkoły zaczęła nagrywać z duetem producenckim The Neptunes, by później, z ich pomocą, rozpocząć solową karierę.

Pracowała z takimi artystami jak Gravediggaz, Busta Rhymes, Foxy Brown, Lil` Kim, OutKast, P. Diddy, Usher, Moby, Richard X, Timo Maas, Björk, No Doubt, Enrique Iglesias, Too $hort czy Nas.

Tagi


Polecane

Share This