Kensington i Hey dołączają do składu Life Festival Oświęcim


2015.02.04

opublikował:

Kensington i Hey dołączają do składu Life Festival Oświęcim

Znamy pierwszych wykonawców, który wystąpią na piątkowym koncercie tegorocznej edycji LFO. 19 czerwca na stadionie MOSiR zagrają Kensington – gwiazda sceny rockowej z Holandii oraz Hey – jeden z najlepszych polskich zespołów koncertowych.

Kensington to indie rockowy kwartet z Utrechtu w Holandii.  W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem. Grupa istnieje od 2005 r. i wydała dotychczas trzy duże albumy i dwie EP-ki. Popularność zdobywali stopniowo – w styczniu 2011 r. po występie na festiwalu Eurosonic Noorderslag zostali zaproszeni do telewizyjnego show „De Wereld Draait Door”, gdzie zagrali na żywo utwór „Youth”. Od tego momentu wydarzenia potoczyły się szybko. W lutym wyruszyli na trasę promującą album „No Borders Tour”, która okazała się wielkim sukcesem i zaowocowała późniejszymi występami na festiwalach takich jak Exit w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. W czerwcu do tego grona dołączy Life Festival Oświęcim. W oczekiwaniu na koncert polecamy ostatni album Kensington – „Rivals”, który został wydany w ubiegłym roku nakładem Universal Music.

Zespół Hey dominuje na polskiej scenie muzycznej niemal nieprzerwanie od 1992 r. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Hey nie spoczywa jednak na laurach i zamiast odcinania kuponów, stawia na ciągłe poszukiwania i rozwój. Efektem są kolejne albumy, które zachwycają dziennikarzy i fanów, a grupa staje się wzorem do naśladowania dla młodych zespołów. Ostatni krążek zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 r., i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Hey nie tylko nagrywa świetne płyty, zdobywa wyróżnienia, ale jest też jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. Publiczność LFO będzie się mogła o tym przekonać w piątek, 19 czerwca.

Bilety na LFO2015 już są w sprzedaży, w promocyjnych cenach.

Karnet na dwa dni festiwalu (piątek i sobota) kosztuje od 229 zł,  natomiast bilet jednodniowy – od 129 zł. Ceny karnetów obowiązują do 31 marca, a biletów jednodniowych do 2 marca, po tym terminie będą wyższe. Tegoroczną nowością są specjalne pakiety rodzinne. Bilet jednodniowy 2 1 (dwójka dorosłych, jedno dziecko do 10 r. życia) kosztuje 342 zł, natomiast 2 2 (dwoje dorosłych, dwoje dzieci do 10 r. życia) – 387 zł. Bilety rodzinne są dostępne wyłącznie w pierwszym okresie sprzedaży (do 2 marca).

Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.eventim.pl.

Polecane

Share This