Kensington na FEST Festivalu


2021.08.07

opublikował:

Kensington na FEST Festivalu

fot. mat. pras.

14 sierpnia odbędzie się pierwszy od trzech lat koncert, cieszącego się w Polsce ogromną popularnością, holenderskiego zespołu Kensington. Zespół wystąpi na głównej scenie podczas FEST Festivalu. Będzie to jedyny w tym roku festiwalowy występ zespołu poza Królestwem Niderlandów.

W ciągu kilkunastu miesięcy aż 3 razy zmieniano termin klubowego koncertu zespołu Kensington. Koncert, który pierwotnie miał odbyć się 25 marca 2020 roku w Warszawie, był aż dwukrotnie przekładany ze względu na obostrzenia sanitarne. Ostatecznie w kwietniu bieżącego roku odwołano całą europejską trasę. Tym samym nie odbył się koncert w warszawskim klubie Progresja. W tym samym czasie zapadła decyzja, że zespół w 2021 roku rezygnuje ze wszystkich zagranicznych występów i skupi się na występach w Królestwie Niderlandów.

Podczas koncertu na FEST Festivalu Kensington będą mieli szansę po raz pierwszy zaprezentować przed polską publicznością materiał ze swojej piątej studyjnej płyty, zatytułowanej „Time”. Z tej płyty pochodzą takie single, jak: „Bats”, „What Lies Ahead”, „Ten Times The Weight”, „Chronos Pt.1” i „Uncharted”.

Album „Time” ukazał się 15 listopada 2019 roku nakładem Universal Music Polska.

Pochodząca z Utrechtu grupa Kensington to obecnie najpopularniejszy rockowy zespół w Niderlandach. Tworzą go: Eloi Youssef (wokal, gitara), Casper Starreveld (wokal, gitara, pianino), Jan Haker (bas) i Niles Vandenberg (perkusja). Zespół powstał w 2005 roku i wydał do tej pory pięć studyjnych albumów: „Borders” (2010), „Vultures” (2012), „Rivals” (2014), „Control” (2016) oraz „Time” (2019). Z trzech ostatnich albumów pochodzą największe przeboje zespołu, takie jak: „Streets”, „Riddles”, „War”, „Rivals”, „Slicer”, „Sorry”, „Control”, Insane, Uncharted czy „Bridges”. Do tego ostatniego utworu teledysk nagrywany był między innymi podczas występu zespołu w warszawskiej Progresji.

Kensington ma na swoim koncie występy między innymi na takich festiwalach jak: Eurosonic Noorderslag w Holandii, Exit w Serbii, Sziget na Węgrzech. W Polsce zagrali już kilkanaście koncertów, wystąpili między innymi podczas Life Festival Oświęcim (2015), na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (2016), Woodstocku (2016) oraz byli zagraniczną gwiazdą na Muzofest 2017.

Polecane

Share This