Kilka tysięcy fanów rapu na Polish Hip Hop Festival

Pierwsza edycja festiwalu okazała się dużym sukcesem. Na płockiej plaży w rytmie hip-hopu bawiło się ponad 3600 osób.


2013.08.05

opublikował:

Kilka tysięcy fanów rapu na Polish Hip Hop Festival

Największą atrakcją festiwalu był koncert grupy Wzgórze Ya Pa 3. Prekursorzy polskiego hip-hopu zachwycili publiczność prezentując na scenie muzyczny przekrój przez 10 lat swojej działalności. W miniony piątek formacja zagrała w Płocku największe hity z sześciu nagranych krążków i zrobiła prawdziwą furorę wśród publiczności. Tej samej nocy festiwalowicze wysłuchali także koncertów Onara oraz Pezeta. W sobotni wieczór publiczność porwał występ Te-trisa. Raper uważany za jednego z najlepszych freestylowców w Polsce, potwierdził swój status i dowiódł, że jak mało kto potrafi nawiązać kontakt ze słuchaczami. Jako jeden z ostatnich na scenę wszedł Fenomen, którego występ publiczność nagrodziła potężnym aplauzem. Podobnie jak koncert Sokoła i Marysi Starosty, którzy w nocy z soboty na niedzielę zamykali imprezę na głównej scenie festiwalu.

{reklama-hh}

Wielką Bitwę Freestylową, która za sprawą Polish Hip-Hop Festival powróciła do Płocka, wygrał warszawski raper Theodor. W finale pokonał on freestyle`owca z Dęblina – Filozofa. O trzecie miejsce walczyli Ferazno i Arow – pierwszy z nich okazał się lepszy w bitwie na wolne rymy. Tegoroczna bitwa w ciekawy sposób nawiązywała do legendarnej bitwy sprzed dwunastu lat – jej tematami były wersy wymyślone podczas tamtego legendarnego starcia, w którym wzięli udział Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu.

Podczas festiwalu odbył się Dzień Dawcy Spiku. Fani hip-hopu nie zawiedli i rejestrowali swoje dane w ogólnopolskiej bazie, która tym samym wzbogaciła się o ponad dwustu potencjalnych dawców szpiku.

Polish Hip Hop Festival to nowy punkt na festiwalowej mapie Polski, jednak nawiązuje do popularnego w latach 2005-2006 festiwalu Hip-Hop Desant, który również odbywał się na płockiej plaży. Duży sukces pierwszej edycji potwierdza, że zgodnie z zamiarem organizatorów Polish Hip-Hop Festival stanie się wkrótce największą imprezą w Polsce poświęcona temu gatunkowi muzycznemu. 

Polecane

Share This