Kim Kardashian zawalczy o wolność skazanego na dożywocie rapera


2020.08.18

opublikował:

Kim Kardashian zawalczy o wolność skazanego na dożywocie rapera

Foto: instagram.com/kimkardashian/

C-Murder został skazany w 2009 roku na dożywocie. Oskarżono go o morderstwo 16-letniego Stevena Thomasa w jednym z nocnych klubów w Luizjanie. Ława przysięgłych skazała rapera w stosunku 10-2 głosów. W obecnych czasach ławnicy muszą być jednogłośni w swojej decyzji. Co więcej w 2018 roku na jaw wyszło, że świadkowie wycofali swoje zeznania przeciwko C-Murderowi, twierdząc, że byli naciskani przez władze. Pojawiły się także roszczenia ławników, którzy twierdzili, że byli zmuszani do głosowania za skazaniem rapera.

Teraz sprawą chce się zając Kim Kardashian. Żona Kanye Westa napisała na Twitterze:

– Prawdziwa sprawiedliwość dla młodego człowieka wymaga, aby osoba, która go zabiła, została pociągnięta do odpowiedzialności i aby Corey Miller wrócił do domu, do swoich dzieci. Moje serce jest skierowane do rodziny Steve’a Thomasa. Mogę sobie tylko wyobrazić, jakie to trudne. Ale moim zamiarem nie jest rozdrapywanie starej rany, ale pomoc w znalezieniu prawdziwego sprawcy.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kanye West i Kim Kardashian nie mieszkają razem od ponad roku? Zaskakujące wieści

O ponowne rozpatrzenie sprawy C-Murder’a apelowała od lat piosenkarka Monica, która była partnerką rapera w momencie skazania go na dożywocie.

Przypomnijmy, że Kim Kardashian za punkt honoru stawia sobie reformę systemu sprawiedliwości w USA. Niedawno, w jednym z wywiadów prezydent Donald Trump przyznał, że Kim doradzała mu w kilku przypadkach ułaskawień więźniów. Jednym z nich była Alice Marie Johnson – 63-latka skazana na dożywocie za zażywanie narkotyków.

– Dziękuję wszystkim, którzy się za mnie modlą… Ten system pozbawił was aspiracji i marzeń, ale nie Corey’a Miller’a… Bóg o mnie nie zapomniał.Moje modlitwy są odbierane na wiele sposobów! Kim, zmieniasz życie tych z nas, o których zapomniano – napisał na swoim Instagramie C-Murder.

Polecane

Share This