Kim Nowak już w listopadzie


2012.10.04

opublikował:

Kim Nowak już w listopadzie

Premiera płyty „Wilk” odbędzie się 6 listopada. Na płycie znajdziemy 12 utworów, które – jak czytamy w informacji prasowej – „z pewnością zaskoczą fanów Fisza, Emade i Michała Sobolewskiego”.

Na swojej nowej płycie Kim Nowak nie przestaje szukać inspiracji w muzyce rockowej końca lat 60., i kontynuuje swoje poszukiwania nagrywając płytę zgoła odmienną niż swój debiut z 2010 roku.

 

Punkowe, garażowe brzmienia i  krzyki ustępują kompozycjom w których dominuje spokój i  mroczny klimat niekiedy przypominający ścieżkę dźwiękową do filmów Lyncha czy Tarantino.

 

Choć Kim Nowak nie rezygnuje z charakterystycznych riffów (utwory „Krew”, „Skrzydła”) ani szybkiego garażowego grania („Lodowiec gigant”,  „Wczoraj”), na płycie pojawią się utwory o mrocznej, tajemniczej tematyce, czego najlepszym przykładem jest utwór „Prosto w Ogień” nagrany w duecie z ikoną polskiej  muzyki  –  Izabelą Skrybant Dziewiątkowską, wokalistką Tercetu Egzotycznego, czy utwór „Noc” z gościnnym udziałem Tomka Dudy (Pink Freud).

Autorem tekstów jest Fisz. Muzyka to dzieło wszystkich członków.

Tracklista:

1. Lodowiec gigant

2. Krew

3. Mokry pies

4. Wczoraj

5. Skrzydła

6. Prosto w ogień  feat. Izabela Skrybant Dziewiątkowska

7. Okno

8. Noc

9. Aniele

10. Chmury

11. Dwie kropki

12. Wilk

Polecane

Share This