Kindla powraca


2009.11.17

opublikował:

Kindla powraca

Po dokładnie 3 letniej przerwie bracia Kindla wracają z nową płytą – „Nowy Dzień”.

Nie znaczy to absolutnie, że przez kilka lat Marcin i Robert Kindla zrobili sobie przerwę. Zespół intensywnie koncertował i pracował nad swoim nowym albumem.

Piosenki, które powstały przez ten czas, nie mówią już tylko o miłości, ale porusza wiele innych stron życia takich jak nadzieja, wiara czy przyjaźń.

Prawie wszystkie kompozycje i teksty są autorstwa Marcina i Roberta. Dodatkowo 2 utwory powstały przy współpracy z niemieckim producentem Tomasem Marksem – „Gdy jesteś” oraz „Znikam”.

Jest też kompozycja „Serce jak kamień” stworzona przez Fredrika i  Patrika Berger ze Szwecji, do której Marcin Kindla napisał polski tekst. „Nowy Dzień” to zdaniem braci najbardziej dojrzały  i najbardziej przemyślany album. Bardzo osobiste teksty, melodyjne kompozycje, ale przede wszystkim świetne brzmienie, które na pewno pozytywnie wszystkich zaskoczy.

Nad produkcją płyty czuwał Marcin Kindla z wieloletnim współpracownikiem zespołu Luqass`em Ozd. Za mix i mastering utworów odpowiedzialny jest jeden z najlepszych inżynierów dźwięku w Polsce – Jacek Gawłowski, który na swoim koncie ma wiele produkcji dla polskich gwiazd.

Prawdziwe emocje, świetne brzmienie oraz przebojowość i jakość to słowa, których najczęściej można użyć przy opisywaniu tej płyty. Najlepiej posłuchać i przekonać się o tym samemu.

Na płycie znajduje się 11 premierowych utworów. Płyta jest już dostepna w sprzedaży.

BIO:

Kindla to duet tworzony przez braci Marcina i Roberta Kindla. Swój zespół założyli w rodzinnych Świętochłowicach na Śląsku już kilkanaście lat temu. Grają ze sobą od zawsze…

Kindla to jeden z nielicznych polskich zespołów pop-rockowych, który ceni sobie niezależność, co w jednym z najbardziej komercyjnych gatunków muzycznych jakim jest POP, przez niektórych skazywane jest na porażkę. Ale nie w tym przypadku.

Bracia debiutowali płytą „NIEBO BEZ GWIAZD” w 2002 roku i od tamtej pory, rzadko występując w mediach, koncertują ok. 100 razy rocznie. Na ich koncertach publiczność śpiewa wszystkie utwory, co świadczy tylko o jego dużej popularności.

Na ich urodzinowym koncercie 3 lata temu w ich rodzinnym mieście pojawiło się 15 tysięcy osób…

Przy poprzednich krążkach współpracowali z jednymi z najbardziej znanych producentów muzycznych, m.in.: Mark Tysper (Doda, Ala Janosz) oraz Jasiu Kidawa (Feel, Wilki, E. Flinta, Pectus). W tej chwili za produkcję swoich nagrań odpowiada jeden z braci – Marcin Kindla oraz przyjaciel i współpracownik zespołu Luqass Ozd. KINDLA zawsze dbali i dbają o najwyższą jakość swoich produkcji.

Sami komponują i piszą teksty swoich utworów. Niewątpliwie największą zaletą twórczości braci są i melodyjne i przebojowe piosenki. Ich singlowe utwory cieszyły się ogromną popularnością w regionalnych stacjach radiowych, często nie opuszczały czołowych miejsc list przebojów przez kilka miesięcy.

Wieloletnią konsekwencję, niezależność, upór i determinację doceniła jedna z największych wytwórni w Polsce, która w 2009 roku zdecydowała się podpisać kontrakt z braćmi i wydać ich najnowszy album.

Tagi


Polecane

Share This