Kizo i Polski Bandyta zapraszają do „Kuchni polskiej”


2022.07.06

opublikował:

Kizo i Polski Bandyta zapraszają do „Kuchni polskiej”

fot. Bartek Wiski

Od premiery płyty „Ostatni taniec” minęły niespełna trzy tygodnie. Zanim płyta wyszła na światło dzienne, mieliśmy okazję zobaczyć cztery single. Dziś do sieci trafił teledysk do utworu z Polskim Bandytą.

Ukazywane w comiesięcznym odstępie single cyklicznie przypominały fanom o zbliżającym się krążku Kizo. Machina promocyjna ruszyła jeszcze na początku kwietnia, kiedy polski muzyczny świat obiegła okładka nowej płyty wraz z zapowiedzią trasy koncertowej. Parę dni później Kizo podzielił się z fanami pierwszym singlem. Wakacyjny i rytmiczny “Lot” z gościnnym udziałem Wac Toja niejako wyznaczył kierunek muzyczny tego wydawnictwa.

Z każdym kolejnym singlem Kizo udowadniał swój szeroki warsztat i choć jak sam zapowiadał, tym razem zrobił muzykę dla zabawy, tak chociażby po samym przesłuchaniu singli, można odnieść wrażenie o przekrojowości materiału.

Najnowszy singiel Kizo został wykonany ze śmiało wkraczającym na polską scenę rapową Polskim Bandytą. W ostatnim czasie tego artystę było można przesłuchać na płycie Pushera i Oska030 – „Cali Bags”, gdzie wystąpił w większości utworów jako gość.

Kuchnia Polska to mocny, uliczny banger – specjalizacja gdańskiego rapera. Zresztą sam Kizo rapuje “to będzie hymn dilerów, nuta dla fur dla miejskich bohaterów”. I właśnie tam targetują ten utwór jego twórcy – surowa treść na odpowiednio zbalansowanym bicie podanym przez BeMelo przy współpracy z Deemzem.

Jako ciekawostkę związaną z teledyskiem należy podać, że występuje w nim reprezentant Polski w piłce nożnej – Jacek Góralski.

Jest to piąty singiel promujący Ostatni Taniec, jednak patrząc na poprzednie wydania – istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się jeszcze kolejne teledyski, jednak w tej sprawie nie padły żadne deklaracje ze strony artysty.

Na płycie „Ostatni taniec” mieści się 14 utworów. Wśród gości znaleźli się: Wac Toja, Masny Ben, Borixon, Oki, Oliwka Brazil, Rafał Pacześ i Polski Bandyta. Wersja deluxe wydania zawiera: płytę, ręcznik, piłkę plażową, koszulkę i vlepki. Zarówno wersja podstawowa jak i deluxe jest dostępna na mytosukces.pl. Płyta jest dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.

Obecnie Kizo jest po pierwszych koncertach z trasy Ostatni Taniec Tour. Bilety na trasę koncertową dostępne na stronie internetowej Biletomatu.

Polecane

Share This