Klasycy electro-tanga w Polsce


2011.07.13

opublikował:

Klasycy electro-tanga w Polsce

Carlos Libedinsky & Narcotango wystąpią 15 lipca w na terenie Białych Koszar w Ostródzie. Występ gwiazdy wieczoru poprzedzą: Brodka i Maciej Maleńczuk & Psychodancing. Start imprezy o godzinie 17. Bilety w cenie 20/30 zł. Organizatorem koncertu jest Urząd Miejski Ostródy.

Potwierdzony został także kolejny koncert Narcotanga, który odbędzie się 26 lipca w Sali Koncertowej Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10. Bilety: 55 zł (miejsca siedzące) do nabycia w bileteriach sieci Eventim.pl oraz przed koncertem w miejscu imprezy.

Zespół na obu koncertach zagra materiał m.in. z płyt: „Limanueva” oraz soundtracku „Wygrany”; autorem muzyki do najnowszego filmu Wiesława Saniewskiego jest lider Narcotango, Carlos Libedinsky. Oba wydawnictwa ukazały się nakładem wytwórni Dream Music.

Carlos Libedinsky to argentyński muzyk, kompozytor i tancerz tang argentyńskich. W 2000 roku stworzył projekt Narcotango, który, jak określił sam artysta, „łączy tango ze współczesną muzyką elektroniczną”. Narcotango zapoczątkowało nurt tzw. „electro-tanga” lub „tanga alternatywnego” (najbardziej znanym przedstawicielem tego gatunku w Europie jest grupa Gotan Project). W ciągu kilku tygodni od wydania debiutanckiego albumu „Narcotango”, projekt odniósł niesłychany sukces na całym świecie. Do dzisiaj sprzedaż wszystkich albumów zespołu przekroczyła pół miliona egzemplarzy, a zespół był dwukrotnie nominowany do amerykańskich Latin Grammy Awards w kategorii „Najlepszy Album Tango”.

Polecane

Share This