Klasyk polskiego rapu na dwóch winylach


2019.10.04

opublikował:

Klasyk polskiego rapu na dwóch winylach

Foto: unsplash.com

Kultowy „Skandal” Molesty na dwóch czarnych krążkach znów dostępny w sprzedaży. Dziś odbyła się oficjalna premiera „Skandalu” na wosku. Album dostępny jest m.in. TUTAJ.

 

MOLESTA powstała w 1995 roku z inicjatywy raperów Vienia i Włodiego. Ich debiut fonograficzny odbył się w 1997 roku – po raz pierwszy można było ich usłyszeć na składance „Smak B.E.A.T. Records” w hardcorowym kawałku ‘Osiedlowe Akcje’. Na tejże znajduje się także solowa produkcja Włodiego – ‘Nie dla sławy’.

Ich debiutancki album „Skandal” (1998) uważany jest przez wielu za pierwszą polską produkcje hardcorową-uliczną. Wiele fragmentów tekstów i fragmentów utworów na stałe wpisało się w polską kulturę hip hop. Już na tej pierwszej produkcji można zauważyć specyficzny styl składu. Oszczędne podkłady (wtedy jeszcze robione przez współpracującego z Włodim i Vieniem – DJ V.O.L.T’a (600V)) doskonale współbrzmią z ostrymi tekstami chłopaków. A w tekstach przewijają się przede wszystkim fragmenty ich codziennego życia – osiedlowe problemy, imprezy, kumple, ale także tematy poważniejsze – zaufanie do przyjaciół, oryginalność, narkotyki.

Album „Skandal” zajmuje czołowe miejsca w zestawieniach najważniejszych płyt w historii polskiego rapu.

Polecane

Share This