Klasz Ov The Sejtans VII


2011.10.30

opublikował:

Klasz Ov The Sejtans VII

Koncerty organizowane pod szyldem Klasz Ov The Sejtans wpisały się już na stałe w krajobraz sceny rockowo-metalowej w Warszawie. Aktualnie przygotowujemy się do siódmej już edycji tej imprezy, która z roku na rok jest organizowana z większym rozmachem. Jak dotąd podczas kolejnych edycji wystąpiło wiele interesujących zespołów ze ścisłej czołówki warszawskiego undergroundu wspieranych przez zespoły mające już na swoim koncie oficjalne wydawnictwa jak Rootwater, Naamah, So I Scream, Lostbone, Testor, Leash Eye czy legendarny Proletaryat.

Impreza zawsze stała na bardzo wysokim poziomie muzycznym, czego dowodem była entuzjastycznie reagująca publiczność oraz liczne bardzo pozytywne relacje w serwisach oraz forach internetowych.

W tym roku oprócz zespołu Leash Eye, który jest gospodarzem koncertu oraz tego dnia obchodzi XV-lecie działalności scenę będą dzielić między sobą uznane w całym kraju kapele z Warszawy: Hedfirst i Exlibris oraz bardzo dobrze zapowiadający się Savior.

Impreza odbędzie się 19 listopada 2011, a każdy z zespołów, zgodnie z ideą imprezy, reprezentuje inna odmianę ciężkiego rocka.

Leash Eye to połączenie melodyjności hard rocka z lat 70-tych oraz ciężkich, mięsistych, gitarowych brzmień, okraszonych energetycznymi wokalizami oraz brzmieniami hammondowymi. Siódma edycja Klasz Ov The Sejtans będzie dla zespołu szczególna. Tego, bowiem dnia, zespół będzie obchodził XV-lecie swojej działalności, a także świętował bardzo udany rok – zwycięstwo w konkursie Antyradia  ‘Antyfest’ i występ na scenie Sonisphere Festival 2011 oraz wygrana podczas Wacken Metal Battle Poland i reprezentacja naszego kraju na legendarnym festiwalu Wacken Open Air. Koncert ów, to dla Leash Eye również doskonała okazja do zaprezentowania słuchaczom materiału z najnowszej płyty V.I.D.I, która dzięki Metal Mind Productions ukaże się na polskim rynku 2 listopada 2011.

Hedfirst powstał w 2000 roku w Warszawie i w ciągu pierwszych osimiu lat swojej działalności zaprezentował słuchaczom 3 płyty: ‘Hedfirst’, ‘Scarismatic’ i ‘Godforsaken’.

HEDFIRST, w trakcie swojej przygody z szeroko pojętym hardcore metalem zagrał grubo ponad setkę koncertów oraz został uhonorowany 4 miejsce w kategorii „debiut roku 2004” rankingu czytelników pisma Metal Hammer. W roku 2005 zajął 5 miejsce dwóch kategorii ‘zespół roku’. Wokalista grupy, Bayer, w tym samym plebiscycie zajął 2 miejsce w kategorii ‘wokalista’.

Po dwóch latach przerwy HEDFIRST wraca ze świeżymi pomysłami i ze zdwojoną energią.

Exlibris od 2003 roku buduje swoją muzykę na fundamentach klasycznego hard rocka i heavy metalu, nie unikając wpływów innych gatunków – np. współczesnego power metalu, czy muzyki filmowej. Ponad 7 lat działalności zespołu to dziesiątki koncertów, a także kilka zarejestrowanych materiałów demo oraz wydany własnym sumptem album ‘Skyward’.

W 2007 stanowisko wokalisty zespołu objął Marcin Maliszewski – laureat ‘Szansy na Sukces’ z 2004 roku, co zaowocowało rejestracją 3-utworowego promo ‘Breakthrough’, które zapewniło zespołowi awans do finałowej szóstki najlepszych zespołów w polskiej edycji Wacken Metal Battle.

Savior został założony w 2010 roku podczas jednego z jam session. Zespół porusza się w klimatach old school thrash metal i zyskał juz spore grono słuchaczy, o czym świadczy pokaźna grupa zasilająca widownie podczas koncertów grupy.

Polecane

Share This