Kobranocka – premiera na 25-lecie


2010.05.27

opublikował:

Kobranocka – premiera na 25-lecie

Niewiele jest zespołów na polskiej scenie muzycznej, które mogą pochwalić się tak długą historią. W tym roku, toruńska Kobranocka obchodzi 25-lecie działalności. Fanów czeka podwójny powód do świętowania – uroczysty jubileusz zbiega się bowiem w czasie z wydaniem nowego albumu.


Kobranocka – polski zespół rockowy powstały w roku 1985 w Toruniu. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największy przebój to piosenka – „Kocham cię jak Irlandię”. W swoim dorobku muzycy mają 8 albumów oraz kilka kompilacji. Mimo licznych rotacji składu, zespołowi udało się wypracować oryginalne, trudne do podrobienia brzmienie.

W tym roku, zespół kończy 25 lat. Z tej okazji, 31 sierpnia w rodzinnym mieście muzyków – Toruniu odbędzie się koncert jubileuszowy. Na scenie oprócz muzyków pojawią się specjalnie zaproszeni goście.

„Spox!”, pierwszy od czterech lat studyjny album to piorunująca mieszanka melodii, rocknrolla i balladowych klimatów. Wydawcą jest niezależna wytwórnia T1-Teraz. Pierwszym singlem promującym ten niezwykły album jest „Intymne życie mrówek”. Teledysk będzie można zobaczyć już od 28 maja, a w roli głównej wystąpił znany aktor Bartek Topa.

„SPOX!” – premiera 4 wrzesień 2010

Skład:

Andrzej „Kobra” Kraiński – wokal, gitara

Jacek „Szybki Kazik” Bryndal – gitara basowa, wokal

Jacek Moczadło – gitara

Piotr „Vysol” Wysocki – perkusja

Lista utworów:

1 INTYMNE ŻYCIE MRÓWEK

2 GÓWNO CUDEM

3 MIAŁA NOGI JAK JEGO BEZSENNOŚĆ

4 TWOJE OCZY NIEBIESKIE

5 ŁĄKI POD GRUDZIĄDZEM

6 WSZYSTKO TO MOMENT

7 NIECH ŻYJE REWOLUCJA

8 SAMOTNOŚĆ POŚRÓD GWIAZD

9 POZIOMKI MOICH ŁEZ

10 ŻYRANDOLE

11 OCEAN TWOICH OCZU

12 TA NOC ZBYT PUSTA

13 KIEDY UMIERA ŻEBRAK

14 KONIEC NOCY

BONUS

15. SAMOTNOŚĆ POŚRÓD GWIAZD – MAGIERA reMIX

Polecane

Share This