Kolejna edycja Gębofonu


2009.11.29

opublikował:

Kolejna edycja Gębofonu

W pierwszy weekend grudnia w Warszawie rusza kolejna edycja GĘBOFONU, imprezy dla wszystkich poszukujących nowych, nietypowych, szalonych sposobów na wykorzystanie ludzkiego głosu. To spotkania z muzykami, wokalistami i artystami polskiej i światowej awangardy.

Gębofon 6 to warsztaty dla wokalistów, muzyków posługujących się głosem, ale także aktorów, slamerów, poetów; wspólna praca twórcza, dyskusje, inspiracje.

Kłapanie paszczą, mielenie ozorem, trąbienie wszem i wobec, zgrzytanie zębami – wszystkie chwyty dozwolone.

Każdy kogo fascynują możliwości wokalne naszego aparatu mowy i poszukuje nowych form wyrazu, nie zawiedzie się tegorocznym programem…

Program Gębofonu 6:

KONCERTY:  6.12 i 11.12 wstęp: 20 pln

6.12.2009 Centralny BASEN Artystyczny, godz. 21.00

– prezentacja: dr Wiktor Gonet, UMCS  – egzotyczne głoski świata, 20`

– Grupa „TakTak” – poezja dźwiękowa, w tym teksty polskich futurystów 20`

– Suse Wächter, śpiewany teatr lalkowy – mini-przedstawienie, 20`

– prezentacja: myśliwy – naśladowanie głosów zwierząt 15`

– Zbigniew Karkowski (elektronika), Baskak, Agata Harz, Natalia Kawałek, Mieczysław Litwiński, TikTak (głosy) – nowy utwór Zbigniewa Karkowskiego, pierwszy wokalny tego kompozytora, 30`-40`

– Defa|Zgas mistrzowski showcase bitboksowy 30`

11.12.2009, Klub Powiększenie,  godz. 21.00:

– Michael Schiefel – głos elektronika, 60`

http://www.michaelschiefel.com/

(Berliński artysta jazzowy. Działając solo eksperymentuje ze swym charakterystycznym wirtuozowskim głosem, łącząc go z urządzeniami zapętlającymi i inna elektroniką, poszukuje ciągle nowych, unikalnych dróg wyrażania emocji)

WARSZTATY, 1500m2, ul. Solec 18:

5-6.12 wstęp bezpłatny – zapisy: zapisy.gebofon@gmail.com, 793 009 594

5 grudnia 2009

11:00-14:00

– Warsztat 1: Zbigniew Karkowski – elektronika (PureData) i techniki kompozytorskie w nowym utworze na zespół wokalny (dla twórców muzyki elektronicznej, kompozytorów, producentów, laptopowców)

– Warsztat 2 (równolegle): Suse Wächter – głos w teatrze lalkowym

15:00-18:00

– Warsztat 3: Mieczysław Litwiński – rozszerzone techniki wokalne

– Warsztat 4 (równolegle): myśliwi – naśladowanie głosów zwierząt

6 grudnia 2009

11:00-14:00

– Warsztat 5, część I: Jarosław Boberek, Lucyna Malec i in. – warsztaty z dubbingu kreskówek. Miejsce: studio Start International, ul. Rakowiecka 36. Uwaga: zapisy jedynie na całość, tj. części I i II.

– Warsztat 6 (równolegle): Defa, Zgas – bitboksowy warsztat mistrzowski

15:00-18:00

– Warsztat 5, część II: Jarosław Boberek, Lucyna Malec i in. – warsztaty z dubbingu kreskówek. Miejsce: studio Start International, ul. Rakowiecka 36. Uwaga: zapisy jedynie na całość, tj. części I i II.

– Warsztat 7:  dr Wiktor Gonet, UMCS – egzotyczne głoski świata

Gębofon 6 czyli fuzja rozmaitych technik wokalnych

Gębofon 6 to kolejne już spotkanie dotyczące fenomenu ludzkiego głosu w jego najbardziej niekonwencjonalnych, zadziwiających odcieniach, od bitboksu po ekstrema „sztuki krzyku”, od muzyki rozrywkowej po nisze awangardy.

Inicjatorem Gębofonu 6 jest Stowarzyszenie Turning Sounds, które znane jest z zorganizowania legendarnego koncertu symfonicznego „orkiestra didżeje elektronika” w Akademii Muzycznej (maj 2004), na którym zabrzmiały crossoverowe kompozycje Heinera Goebbelsa (na sampler i orkiestrę), Bernharda Langa (na dwóch didżejów-gramofonistów i orkiestrę) i Aphex Twina, Boards of Canada oraz Squarepushera (w aranżacji na orkiestrę kameralną). Stowarzyszenie Turning Sounds to również inspirator włączenia bitboksu w dziedzinę współczesnej twórczości kompozytorskiej.

Bilety na koncert: 20 pln

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, zapisy: zapisy.gebofon@gmail.com, 793 009 594

Polecane

Share This