Kolejna gwiazda Free Form Fest


2009.08.19

opublikował:

Kolejna gwiazda Free Form Fest

Good Music Productions, organizator Free Form Festival 2009 ogłosił kolejną gwiazdę piątej, jubileuszowej edycji festiwalu. Tm razem będzie to nie lada gratka dla fanów didźejki na światowym poziomie – Birdy Nam Nam

Birdy Nam Nam  to jeden z najbardziej widowiskowych składów turntablistycznych na świecie. Kultowy francuski skład Birdy Nam Nam tworzą Crazy B (ex-DJ Alliance Ethnik), DJ Pone (DJ hiphopowego składu Svinkles), DJ Reed i Little Mike.

Za pomocą 4 gramofonów, 4 mikserów i 4 par rąk, posługując się tylko płytami winylowymi na oczach zdumionej publiczności tworzą niezwykły widowiskowy set, złożony ze skreczów, fragmentów nagrań jazzowych, funkowych, a nawet bluesowych! Cytaty muzyczne, poddane didżejskiej obróbce, tworzą zupełnie nową, zaskakującą jakość. Widowiskowe tricki, wtrącenia i nowatorskie traktowanie slipmaty, igły i talerza przy niezwykłej precyzji wykonania, zaowocowała niespotykaną w tym gatunku harmonią i naprawdę godną naśladowania słuchalnością.

Twórczość Birdy Nam Nam wielokrotnie była nagradzana. W odróżnieniu jednak od innych zwycięzców turniejów DMX czy IFT,  Francuzi szybko zrezygnowali z popisów djskich i zdecydowali się tworzyć własne nagrania, łącząc funk, hip-hop i jazz. Dziś komponują również muzykę do filmów, a nawet dla… paryskich teatrów! Mają na swoim koncie dwa albumy i godny polecenia niezwykle widowiskowy album dvd „Live in Paris”, nagrany wspólnie z żywym zespołem i… kwartetem smyczkowym. W czasie koncertów utwory z płyty stanowią wyjście do dalszych eksperymentów  i improwizacji. Jednak sposób  w jaki francuski kwartet odgrywa przed publicznością gramofonowe misterium, to niekwestionowane mistrzostwo świata w sztuce djskiej.

Występ na festiwalu będzie ich pierwszy koncertem w  Polsce.

http://www.birdynamnam.com/

http://www.myspace.com/birdynamnam

5 jubileuszowa edycja festiwalu

16 – 17 października 2009

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Ceny karnetów:  140 zł , 160 zł (od 1 września)

Polecane

Share This