Kolejna Legenda W Jarocinie


2009.06.08

opublikował:

Kolejna Legenda W Jarocinie

Podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocinie (17-19 lipca) będzie miał miejsce szczególny występ legendarnej formacji Malarze i Żołnierze! Obok trzydziestolecia Tiltu to kolejny przypadek, gdy zespół będący prawdziwą historią polskiego rocka będzie dopisywał nowe rozdziały do swej bogatej kariery podczas tegorocznego Festiwalu!

Malarze i Żołnierze to grupa, której wokalistą jest Stanisław Holak, ojciec muzyków Kumki Olik: Mateusza i Kuby. Nieprzypadkowo więc specjalny występ Malarzy będzie miał miejsce właśnie w trakcie koncertu Kumki Olik! Na scenie spotkają się dwa pokolenia muzyków: do Kumki dołączą artyści z grupy Malarze i Żołnierze, by wykonać kilka swoich piosenek. Goście Kumki wystąpią w klasycznym składzie: Stanisław Holak – gitara, wokal; Michał Zybała – perkusja; Witold Niedziejko – saksofon, wokal. Ostatni z muzyków od lat mieszka poza Polską, pojawi się więc w Jarocinie wyłącznie ze względu na występ!

Malarze i Żołnierze to mogileńsko – poznańska grupa, która powstała w 1986 roku. Jedno z pierwszych nagrań pt. „To nie ja” zarejestrowane w poznańskim studio „Giełda” trafiło do Trójki i Rozgłośni Harcerskiej stając się przebojem. Efektem tego była sesja nagraniowa dla Programu IV Polskiego Radia, z której pochodzi piosenka „Po prostu pastelowe”. Stała się ona wielkim, ogólnopolskim przebojem lata `88. Niedawno w nowej wersji przypomniał ją Grabaż z zespołem Strachy Na Lachy. Po sukcesie singla zespół Malarze i Żołnierze otrzymał propozycję nagrania płyty od Polskich Nagrań. Piosenki powstały w nowo otwartym studio S-4 na Woronicza w Warszawie pod czujnym okiem Leszka Kamińskiego (materiał z sesji w S-4 ukazał się dopiero w 1998 roku na kasecie magnetofonowej „Po prostu pastelowe” wydanej z okazji 600-lecia Mogilna). Zespół zaliczył wówczas dużo udanych koncertów, występował m.in. w Operze Leśnej, poznańskiej Arenie, w warszawskiej Hali Gwardii. Na listach przebojów pojawił się kolejny przebój „No to co”. Udane koncerty, pozytywne recenzje, kolejne przeboje na listach – efektem tego było zaproszenie do udziału w opolskim koncercie „Gwiazdy i piosenki `89”. Kłopoty personalno – wojskowe zmusiły zespół do zawieszenia działalności. W latach dziewięćdziesiątych Malarze i Żołnierze dwukrotnie wracali: w roku 1991 oraz 1997, by ostatecznie zakończyć działalność po kilkunastu miesiącach obecności na scenie udokumentowanej EP-ką „Pastelowi Wracają”. Tegoroczny występ w Jarocinie będzie więc pierwszą od 12 lat okazją by usłyszeć Malarzy!

Przypomnijmy, iż swój udział w tegorocznym Festiwalu w Jarocinie potwierdzili między innymi: Animal Collective, Editors, Bad Brains, I AM X, New Model Army, Armia, Ignite, Myslovitz, Acid Drinkers, Happysad, Czesław Śpiewa, Reverox, Rockaway oraz The Black Tapes.

Bilety oraz karnety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem http://www.eventim.pl/, http://www.ticketpro.pl/ oraz http://www.ticketonline.pl/.

Ceny przedstawiają się następująco:

do 30 czerwca:

bilety jednodniowe w cenie 59 zł

karnety trzydniowe w cenie 89 zł

po 30 czerwca:

bilety jednodniowe w cenie 69 zł

karnety trzydniowe w cenie 99 zł

Polecane

Share This