Kolejna pula reedycji płyt Motörhead

Tym razem czas na płyty z XXI wieku.


2019.04.13

opublikował:

Kolejna pula reedycji płyt Motörhead

fot. mat. pras.

Po serii niedawnych reedycji z płyt wydanych na przełomie XX i XXI wieku do sklepów trafiły kolejne wznowienia wydawnictw Motörhead. Tym razem otrzymujemy cztery albumy studyjne – „Hammered” (2002), „Inferno” (2004), „Kiss Of Death” (2006) i “Motörizer”, a także koncertowe „Better Motorhead Than Dead (Live At Hammersmith)” (2007).

Najnowsza pula to już Motörhead w składzie Lemmy Kilmister, Phil Campbell, Mikkey Dee. To właśnie w tej konfiguracji personalnej zespół pozostał do końca swojej kariery.

„Hammered”
Szesnasty studyjny album legendarnego tria Motorhead, który miał premierę zaledwie kilka miesięcy po zamachach z 11 września 2001 roku, 9 kwietnia 2002 roku. Wydarzenia te miały wpływ na mroczniejszy charakter tekstów Lemmy’ego Kilmistera. Był to jedyny album, który wraz z zespołem wyprodukował Thom Panunzio.

„Inferno”
Jedna z najwspanialszych płyt Motörhead, jakie legendarny zespół wydał w XXI wieku. „Inferno” miał premierę 22 czerwca 2004 roku. Był to pierwszy z albumów, jakie kapela nagrała z Cameronem Webbem w roli producenta. Tutaj znalazła się doskonała bluesowa kompozycja „Whorehouse Blues”, która dołączyła do długiej listy evergreenów zespołu.

„Kiss of Death”
Kolejna w XXI wieku płyta legendarnego tria Motörhead nagrana z udziałem zaproszonych gości. „Kiss Of Death” miał premierę w 2006 roku, a produkcją zajął się Cameron Webb. Wśród gości byli Mike Inez z Alice In Chains, Zoli Teglas z Ignite oraz C.C.Deville z Poison. Znalazła się tu piękna kompozycja „God Was Never On Your Side” (Zoli w chórkach, C.C. na gitarze).

„Better Motorhead Than Dead (Live At Hammersmith)”
Swoje 30-lecie legendarna formacja Motörhead uczciła specjalnym koncertem w londyńskiej Hammersmith Apollo. Odbył się 16 czerwca 2005 roku, a jego zapis na dwóch płytach, ukazał się 16 lipca 2007 roku. Występ miał miejsce tam, gdzie kilkanaście lat wcześniej grupa zarejestrowała materiał na kultowy materiał „No Sleep ‘Till Hammersmith”. Tego wieczoru Motörhead zagrał obok hitów również szereg kompozycji, które nie wykonywał od dawna na żywo.

„Motörizer”
Dziewiętnasty studyjny materiał legendarnej formacji Motorhead. Ukazał się w sierpniu 2008 roku, a wyprodukował go Cameron Webb. Znalazły się tu dwie wyjątkowe kompozycje, soczysta „Rock Out”, którą wykorzystała amerykańska federacja wrestlingu, a także ballada „Heroes”. Płyta dotarła do wysokiej piątej pozycji na liście niemieckiej.

Tagi


Polecane