Kolejne kłopoty Dody – tym razem… Ryszard Nowak


2010.05.05

opublikował:

Kolejne kłopoty Dody – tym razem… Ryszard Nowak

Niedawno Doda zmuszona była odwołać swoją trasę koncertową z powodów zdrowotnych. Wydawać by się mogło, że większych kłopotów dla wokalistki być już nie może.

A jednak… Za określenie autorów Biblii mianem „naprutych winem i palących jakieś zioła” dziś Królowej Popu grozi do dwóch lat więzienia. Stołeczna prokuratura oskarża piosenkarkę o obrazę uczuć religijnych innych osób.

30 kwietnia akt oskarżenia wobec Doroty R. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa” – poinformowała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Anna Wereszczyńska. Za postawieniem zarzutów i oskarżeniem przemawiała treść trzech opinii biegłych powołanych przez prokuraturę – językoznawcy i dwóch biblioznawców (świeckiego i duchownego).

Latem 2009 r. w wywiadzie dla jednego z miesięczników Doda, mówiąc o Biblii, oznajmiła, że „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię„. Według Dody „ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła„. Poproszona o kim mówi, wyjaśniła, że „o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie„.

Kto stoi za zawiadomieniem organów ścigania? Łatwo zgadnąć – to pan Ryszard Nowak, Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. Pierwotnie prokuratura odmówiła początkowo wszczęcia śledztwa w tej sprawie, ale sąd uwzględnił zażalenie Nowaka na tę decyzję uznając ją za… przedwczesną.

Przypomnijmy, Ryszard Nowak zasłynął już wojowaniem z warszawskim koncertem Madonny, Peją czy obecnym partnerem życiowym Dody – wokalistą Behemotha, Nergalem. Każde złożenie zawiadomienia do prokuratury, wszczęcie lub umorzenie postępowania, nieprawomocny wyrok lub zmiana instancji, odwołanie czy skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia to powód do medialnego szumu i… dodatkowe zajęcie dla prokuratorów i sędziów. Do tej pory nikt za kratki nie trafił. Jak będzie teraz? Kogo Ryszard Nowak weźmie na celownik następnym razem?

cgm on Facebook

Polecane

Share This