Kolejne koncerty ‘Granie Na Żywo’ już w poniedziałek


2011.12.17

opublikował:

Kolejne koncerty ‘Granie Na Żywo’ już w poniedziałek

Podczas ostatniego grudniowego koncertu z cyklu Granie Na Żywo na scenie Hard Rock Cafe Kraków zobaczymy legendarną grupę Big Cyc, zaś w Hard Rock Cafe Warsaw wystąpi Marek Piekarczyk z akustycznymi aranżacjami swoich utworów.

Koncert: Big Cyc

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 27 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

Big Cyc to legenda polskiej sceny muzycznej, która w tym roku obchodziła 22-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na rynku wydawniczym pojawiła się bogato ilustrowana biografia zespołu pod wszystko mówiącym tytułem „Big Cyc – na barykadzie rokędrola”.

Grupa wielokrotnie uczestniczyła w najważniejszych festiwalach muzycznych – od Jarocina po Opole. Big Cyc wydał 15 płyt, sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. Znakiem rozpoznawczym zespołu są teksty komentujące polską rzeczywistość i przebojowa muzyka. Dzieje się tak za sprawą znanych szerokiej publiczności piosenek Dżej Dżeja i charyzmie frontmana oraz tekściarza – Krzysztofa Skiby.

Muzyczną wizytówką zespołu są znane szerokiej publiczności przeboje takie jak „Makumba”, „Berlin Zachodni”, „Facet to świnia”, „Załóż czapkę skinie”, „Moherowe berety”, „Wielka miłość do babci klozetowej” czy piosenka do serialu „Świat według Kiepskich”.

Big Cyc zagrał już ponad 2000 koncertów na całym świecie,  m.in. w USA, Kanadzie, Anglii, Austrii, Holandii, Belgii, Finlandii, Szwajcarii, Szkocji i Niemczech.

Koncert: Marek Piekarczyk Akustycznie

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Wstęp: 22 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

Marek Piekarczyk to wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. W swoim dorobku ma 19 albumów studyjnych. Wraz z zespołem TSA zagrał ok. 2000 koncertów Polsce i poza granicami kraju – min. w USA, Kanadzie, Belgi, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

Poza wydawnictwami studyjnymi w latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze pt. „Jesus Christ Super Star”. W listopadzie 2008 wystąpił wraz z „Night Rider Symphony”, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater w Chicago na galowym koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”.

Podczas koncertów granych pod nazwą „Marek Piekarczyk – Akustycznie” artyście towarzyszą muzycy w składzie: Tadeusz Apryjas (gitara, voc.), Grzegorz Kapcia (gitara, voc. drumla, harmonica) oraz Jacek Borowiecki (instrumenty perkusyjne, voc.).

Polecane

Share This